صفحه اصلی » مهارتهای زندگی » رازهای موفقیت بزرگان
مدیریت اجرایی MBA
دوره مدیریت فروش و بازاریابی حرفه ای

رازهای موفقیت بزرگان

موفقیت

این مطلب در برگیرنده صدها جمله و گلچینی از سخنان ۸ تن از کسانی است که همگی افرادی شناخته شده و موفق در حوزه خود هستند و سخنان آنان برای خیلی ها الهام بخش امید و راهی به سوی موفقیت بوده است.

  • برایان تریسی

  • جیم ران

  • آنتونی رابینز

  • ناپلئون هیل

  • رابرت کیوساکی

  • استفن کاوی

  • دیل کارنگی

  • مارک ویکتور هانسن

 

بخش اعظمی از این سخنان برگرفته از کتاب اسرار موفقیت نوشته پاتریک جان و با ترجمه فرهاد فروغمند می باشد و بخش دیگر آن نیز از برخی کتب مشهور این ۸ تن گرفته شده که اسامی این کتب در بخش مربوط به معرفی بزرگان آمده است.

 

معرفی برایان تریسی :

brayantresi

برایان تریسی در سال ۱۹۹۴میلادی متولد شد و دوران نوجوانی را در شهرپومونای کالیفرنیا گذراند در خانه ای که هرگز پول کافی وجود نداشت.

او می گوید:در آن زمان آرزوی من این بود که قبل از سن ۳۰سالگی میلیونر شوم مطمنا خیلی ها همین آرزو را دارند با این حال که به سن ۳۰ سالگی رسیدم ، وضعیت من با سن ۲۰ سالگی تفاوت نداشت ولی ناگهان کاری کردم که زندگی ام را دگرگون کرد من این سوال را از خودم پرسیدم که چرا بعضی ها از دیگران موفق تر هستند؟مخصوصا می خواستم بدانم که چگونه است که بعضی ها با دست خالی شروع میکنند و نهایتا میلیونر می شوند؟ این سوال من را به جستجو ی پاسخ های وا داشت من میلیونر های خود ساخته را محور اصلی زندگی قرار دادم زیرا این افراد صفات و رفتاری را بروز میدهند که قابل مشاهده و سنجش است آن ها با انجام مکرر کارهای مشخص به نحوی خاص از مرز جادویی ۱ میلیون دلار می گذرند.

من یاد گرفتم که برای به دست آوردن موفقیت های بزرگ باید به شخص خاصی تبدیل شد. مهم ترین عامل موفقیت پول نیست بلکه تبدیل شدن به کسی است که می تواند چنین ثروتی را بدست آورد و از آن به خوبی بهره ببرند و آن ثروت را افزایش دهند.

 

گفت و گو برایان تریسی :

میتوانید کمی از خودتان و گذشته تان برایمان بگویید؟

زندگی را در حالی آغاز کردم که از نعمت های چندانی برخوردار نبودم.من در خانواده ای به دنیا آمدم که از نظر مالی در مضیقه بود.دبیرستان را نیمه تمام رها کردم.ابتدا مدتی به کارهای کارگری دست زدم و چندی نیز اتومبیل خود را یگانه سرپناه شب و روزم قرار دادم.همواره در رویای سفر کردن بودم.۲۰ ساله که شدم،تمام پس اندازم را برداشتم و سفر به دور دنیا را آغاز کردم.سرتاسر آمریکای شمالی را درنوردیدم،در طول سفر دریایی خود از اقیانوس اطلس تا بریتانیای کبیر به کار در کشتی پرداختم و بعد با دوچرخه از فرانسه به اسپانیا و تنگه جبل الطارق رفتم.در آنجا بود که به همراه دو نفر از دوستانم یک اتومبیل لندرور خریدیم و با عبور از صحرای بزرگ آفریقا خود را به این کشور رساندم.در طول این سفر؛تجربیات فراوانی کسب کردیم و با حوادث گوناگونی روبرو شدیم که تمام اینها نقش بسیار مهمی در شکل گیری فلسفه و باورهای کنونی من به زندگی بودند.سرانجام به ژوهانسبورگ(آفریقای جنوبی)رسیدیم.و من در آنجا تقریبا به مدت ۲ سال زندگی کرده و به کار پرداختم.سپس به لندن برگشتم و مدتی هم در آلمان و انگلستان مشغول کار شدم.در سال ۱۹۶۸ راهی یک سفر زمینی از لندن به سنگاپور شدم و با عبور از کشورهای اروپایی،ترکیه،ایران،پاکستان،هند و مالزی سرانجام به سنگاپور رسیدم.سپس مجددا از طریق مالزی عازم تایلند شدم وحدود ۲ سال هم در آنجا اقامت گزیده و کار کردم.از آن زمان تا کنون به کشورهای زیادی در آسیا،آمریکای شمالی،آمریکای جنوبی،کارائیب،اروپا،آفریقا سفر کردم که شمار آنها به بیش از ۸۰ کشور میرسد.در دهه ۳۰ زندگی ام،توانستم به دانشگاه آلبرتا راه پیدا کنم و سرانجام موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس در رشته ی بازرگانی شدم.سپس در حوزه های مختلف معاملات ملکی،واردات و توزیع اتومبیل،بازاریابی،تبلیقات،آموزش و مشاوره کار کردم.در شرکتی با سرمایه ی اولیه ۲۶۵ میلیون دلار به سمت رئیس کل کارپردازی برگزیده شدم.در سال ۱۹۸۱ ،به ارائه ی مطالب درسی و برپایی سمینارهایی در کانادا و آمریکا پرداختم.بعدها،این مطالب درسی و دیگر مباحث را به صورت برنامه های آموزشی دیداری و شنیداری در اختیار علاقه مندان قرار دادم.در سال۱۹۸۶،به منطقه ی سن دیه گو واقع در ایالت کالیفرنیا نقل مکان کردم.

در طول ۲۰ سال گذشته بیش از ۳۰۰ برنامه ی آموزشی دیداری و شنیداری تولید کردم که برخی از آنها به بیش از ۲۴ زبان ترجمه شده اند و در بیش از ۳۰ کشور مورد استفاده قرار می گیرند.من ارائه دهنده ی بهترین و پرفروش ترین برنامه های آموزش شنیداری در سراسر جهان هستم.برنامه های آموزشی تصویری من توسط بزرگترین شرکت های آمریکا و اروپا استفاده می شوند.

من نویسنده ی بیش از ۴۰ کتاب پرفروش هستم که امروزه توسط سرشناس ترین مؤسسات انتشاراتی سراسر دنیا به چاپ می رسد.در حال حاضر،به عنوان سخنران و آموزش دهنده ای حرفه ای شناخته میشوم و سالانه بیش از ۲۵۰/۰۰۰ نفر را در ایالات متحده،کانادا،اروپا،استرالیا،آسیا و خاورمیانه خطاب قرار میدهم.

چه تجربیات یا چالش هایی تا کنون بیشترین تأثیر را روی شما گذاشته است؟

من در مقام مقایسه با بسیاری از همنوعان خودم تجربیات فراوانی را در مکانهای متعدد و تحت شرایط بسیار متفاوت کسب کرده ام.شاید مهم ترین و سازنده ترین تجربه ای که بتوان به آن اشاره کرد مربوط به عبور من از صحرای بزرگ آفریقا بود در حالی که ۲۱ سال بیشتر سن نداشتم.سفری بی نهایت دشوار بود و من در این سفر به دلیل بروز مشکلاتی از جمله بی آبی و خراب شدن اتومبیلی که با آن سفر می کردیم،چندین بار با مرگ دست و پنجه نرم کردم.عبور از صحرای بزرگ آفریقا تجربه ی بزرگی برای من و نیز شاید نقطه ی عطفی در زندگی ام بود.

در تمام طول این سالها،مهمترین تجربیات خود را زمانی کسب کرده ام که توانسته ام با اراده و بردباری بر مشکلات غیرعادی و سختی های زندگی غلبه کنم.برخورداری هر فرد از دو قدرت پرتوان اراده و بردباری سبب کسب موفقیت های چشمگیر در تمام مراحل زندگی می شود.

اوج زندگی شخصی و حرفه ای خود را در چه می بینید؟

به نظر خودم چندین بار در اوج قرار گرفتم.اولین اوج،تجربیات اندوخته شده در سفر از ون کوور در کانادا به سراسر کشور و بعد به آتلانتیک،اروپا،صحرای بزرگ آفریقا و آفریقای جنوبی بود.روی هم رفته،مسافتی بیش از ۲۷۳۶۵کیلومتر را طی کردم.ابتدا در مورد آنچه که در حال انجامش بودم،چیز زیادی نمی دانستم ولی در طول سفر بر دانسته هایم اضافه شد.دومین تجربه ی بزرگ،سفر من از لندن به سنگاپور بود که مسافتی حدود۱۹۳۱۷کیلومتر را طی کردم.این سفر چندین ماه به طول انجامید و فرصتی در اختیار من قرار گرفته شد که بتوانم با فرهنگ های مختلف آشنا شوم؛آداب و سنن آنها را از نزدیک شاهد باشم.در سن ۲۴ سالگی،با اصول فروش آشنا شدم و بعد مدیریت را فراگرفتم.در سن ۲۵ سالگی فروش در سطح گسترده را در یک شرکت بزرگ متشکل از ۹۵ کارمند فروش آغاز کردم.این شرکت ۶ کشور بزرگ دنیا را تحت پوشش داشت و من نیز هر ۹۵ کارمند آن را شخصا آموزش دادم.ما با کمک یکدیگر کالاهای خود را هر ماه با ارزش میلیون ها دلار به فروش می رساندیم.سرانجام در بخش معاملات ملکی مشغول به کار شدم و در یک دوره ی ۵ ساله املاکی را به ارزش چیزی بالغ بر ۵۰ میلیون دلار ساختم،مدیریت کردم،توسعه دادم و به فروش رساندم.من شخصا مسؤول وارد کردن اتومبیل های سوزوکی در کانادا بودم.ما ۶۵ نفر بودیم که همگی از صفر شروع کردیم و ظرف مدت دو سال سود حاصل از فروش این اتومبیل ها به ۲۵ میلیون دلار رسید.آن گاه مدیریت یک شرکت طرح و توسعه ۲۶۵ میلیون دلاری را برعهده گرفتم و توانستم که آن شرکت را از نو بسازم.تا کنون ادارات متعددی راه اندازی کرده ام،مقامات شرکت ها را از میان افراد جدید و تازه کار انتخاب کرده ام و شش پروژه توسعه مهم را با سوددهی چندین میلیون دلاری به پایان رسانده ام.در سال ۱۹۷۹ ازدواج کرده و تشکیل خانواده دادم.در حال حاضر،صاحب۴فرزند زیبا هستم.شاید بتوان این را یکی از دستاوردهای مهم زندگی ام به حساب آورد.در سال ۱۹۸۱؛کار سخنرانی و آموزش را از سر گرفتم.از آن زمان تا کنون،یکی از سرشناسترین سخنرانان حرفه ای در سراسر جهان هستم.

به چه چیزهایی در زندگی بیش از هر چیز دیگر افتخار می کنید؟

خانواده،همسر و فرزندانم بیش از همه چیز مایه ی فخر و مباهات من هستند.هم اکنون بزرگ ترین دخترم ۲۵سال سن دارد و به تازگی موفق به اخذ مدرک فوق لیسانس از یک دانشگاه مطرح دنیا شده است.دو فرزند پسرم ۱۹و۲۳ ساله هستند؛مردان جوان بسیار خوبی که در زمینه های تحصیلی و اجتماعی بهترین هستند،کوچکترین دخترم کاترین ۱۴ سال بیشتر ندارد ولی سوارکار بسیار ماهری است.او دختری معرکه با شخصیتی بسیار استثنایی و منحصر به فرد است.در نزد من،هیچ چیز مهم تر از خانواده ام نیست.خانواده ای سالم و شاد دارم که در تمام عرصه های زندگی موفق هستند.این مهمترین چیز در زندگی من است و بیش از هر چیز دیگری به آن افتخار می کنم.

نظر شما راجع به موفقیت در زندگی چیست و چه تعریفی از موفقیت دارید؟

شما تا بدان پایه که بتوانید هدف گذاری کرده و به اهداف تان جامه ی عمل بپوشانید؛موفق هستید.موفقیت یعنی همان گونه که دوست دارید زندگی کنید،به دور از مداخله ی دیگران.موفقیت یعنی به عنوان یک انسان عاقل و بالغ تمام توانایی های بالقوه ی خود را پرورش داده و در راستای رسیدن به اهدافتان از آن ها استفاده کنید.سرانجام اینکه،شما تا بدان پایه موفق هستید که بتوانید به شادی و آرامش روحی دست پیدا کنید.

وقتی موفق می شوید حاصل کار شادی و آرامش روحی خواهد بود،و در نتیجه ی دست یافتن به این دو مهم،می توانید به تمامی؛کلیه ی توانایی های بالقوه ی خود را کشف کرده و آن ها را پرورش دهید.

 

جملات برایان تریسی :

۱- انضباط بخشیدن به خود در انجام آن چه می دانید کاری درست و مهم می باشد. هرچند که مشکل است ولی شاهراهی به سوی مباهات، اعتبار و رضایت شخصی است.


۲- در یافته ام که شانس کاملاً قابل پیش بینی است. اگر شانس بیشتری می خواهید از موقعیتها بیشتر استفاده نمایید. فعال تر باشید. بیشتر خودتان را نشان دهید.


۳- همه افراد موفق، چه مرد و چه زن، خیال پردازان بزرگی هستند. آینده خود را به صورتی ایده آل از هر جهت تصور می کنند و هر روز برای رسیدن به آن دیدگاه، هدف یا مقصد دور تلاش می نماید.


۴- اگر می خواهید در زندگی خصوصی و شغلی خود به چیزهای با ارزشی دست یابید باید از منظر رشد شخصی خودتان فرد با ارزشی شوید.


۵- همان طور که وقتی چرخها کاملاً هم محور باشند خودروی شما روانتر حرکت می کند و برای سریعتر و دورتر رفتن نیاز به سوخت کمتری دارد، شما هم هنگامی که افکار،احساسات، روحیات، روحیات، اهداف و ارزشهایتان متعادل باشند بهتر عمل خواهید نمود.


۶- به دنبال یافتن نکته ای مثبت در هر فرد و موقعیتی باشید. تقرباً همیشه آن را خواهید یافت.


۷- قدردانی کردن را در خود پرورش دهید و به خاطر هر چیزی که برایتان اتفاق می افتد تشکر کنید. بدانید که هر گامی به جلو گامی به سوی دستیابی به چیزی بزرگتر و بهتر از وضعیت فعلیتان است.


۸- هیچگاه شکوه نکنید. هیچگاه توجیه نکنید. در مقابل وسوسه دفاع از خود از راه عذر آوردن مقاومت نمایید.


۹- هر یک دقیقه ای را که برای برنامه ریزی صرف کنید، به هنگام عمل، ده دقیقه برای شما صرفه جویی خواهد آورد. این، از لحاظ انرژی، برایتان نرخ بازگشتی معادل ۱۰۰۰ درصد خواهد داشت!


۱۰- مرز پیروزی را جلو ببرید، تفاوتهای کوچک در کارایی شما می توانند منجر به تفاوتهای بزرگ در نتایجتان گردند.


۱۱- فضیلت مقصد نیست، بلکه سفری دائمی و بی پایان است.


۱۲- هر کاری که می کنید از یکی از روحیه های خواستن یا ترس نشات می گیرد.


۱۳- افراد موفق همیشه به دنبال موقعیتهای کمک به دیگران هستند. افراد ناموفق همیشه می پرسند “از این چه چیزی نصیب من می شود؟”


۱۴- برداشتن قدم اول است که برنده ها را از بازنده ها متمایز می سازد.


۱۵- اگر به افراد موفق غبطه بخورید میدانی از نیروی جاذبه منفی می سازید که شما را از انجام هر چه که برای موفقیت لازم است باز می دارد. ولی اگر افراد موفق را مورد ستایش قرار دهید میدانی از نیروی جاذبه مثبت می سازید که شما را به سویی می کشاند که هر چه بیشتر و بیشتر شبیه به افرادی شوید که دوست دارید شبیه آنان باشید.


۱۶- هیچ محدودیتی را در نظر نگیرید. قبل از اینکه ببینید چه چیزی امکان پذیر است ببینید چه چیزی صحیح و دلخواه شما است.


۱۷- هیچ کسی آنقدر زنده نمی ماند که بتواند هر چیزی را که باید بیاموزد از ابتدا یاد بگیرد. برای موفق شدن، قطعاً و موکداً باید افرادی را بیابیم که قبلا بهای آموختن چیزهایی را که برای دستیابی به اهدافمان نیاز داریم پرداخته باشند.


۱۸- احتمالاً بزرگترین موقعیت شما در زیر پایتان قرار دارد، در شغل، صنعت، آموزش، تجربه یا علائق فعلی شما.


۱۹- تنها محدودیت واقعی توانایی هایتان سطح آرزوهایتان است. اگر شدیداً طالب چیزی باشید هیچ محدودیتی برای دستیابی به آن وجود ندارد.


۲۰- هر چه بیشتر به دنبال آسایش خاطر باشید کمتر آن را می یابید. ولی هر چه بیشتر در جستجوی موقعیت باشید بیشتر احتمال دارد به آسایش خاطری که می خواهید برسید.


۲۱- بینش روشن به همراه طرح های مشخص به شما احساس عمیقی از توانایی فردی و اعتماد به نفس می دهد.


۲۲- همیشه آینده را نسبت به گذشته ترجیح دهید. اکنون چه کنیم؟


۲۳- خوشبینی صفتی است که از هر چیز دیگری با موفقیت و شادی همراهتر است.


۲۴- امروز بزرگترین منبع یگانه ثروت در بین گوشهای شما قرار گرفته است.


۲۵- شیوه اظهار نامتان به دیگران مقیاسی از شدت علاقه و احترام به خودتان است.


۲۶- توانایی انضباط بخشیدن به خود، برای به تاخیر انداختن احساس لذت در کوتاه مدت جهت بهره مندی از پاداش های بزرگتر در آینده، لازمه قطعی موفقیت است.


۲۷- اهمیتی ندارد که از کجا آمده اید. تنها چیزی که مهم است این است که به کجا می روید.


۲۸- هر چه را که عمیقاً باور داشته باشید برایتان به واقعیت تبدیل می گردد.


۲۹- نمی توانید اختیار آنچه را که برایتان اتفاق می افتد در دست بگیرید. ولی می توانید اختیار رفتارتان نسبت به آنچه را که برایتان اتفاق می افتد را داشته باشید و به این ترتیب به
جای اینکه به تغییرات اجازه دهید اربابتان شوند شما ارباب تغییرات خواهید شد.


۳۰- هر چه از خود اعتبار بیشتری به دیگران بدهید اعتبارتان بیشتر می شود. هر چه بیشتر به دیگران کمک کنید آنها هم بیشتر مایل به کمک کردن به شما می شوند.


۳۱- موفقیت مترادف با اهداف است. بقیه چیزها تفسیر هستند.


۳۲- تصمیم شما در مورد شدن، داشتن یا انجام دادن چیزی غیر معمول موجب مواجهه با مشکلاتی به همان اندازه غیر معمول می گردد. گاهی اوقات بزرگترین دارایی شما همانا توانایی ایستادگی در کنار آن بیش از هر کس دیگری می باشد.


۳۳- برقراری ارتباط، مهارتی است که می توانید بیاموزید. مثل دوچرخه سواری یا تایپ کردن می ماند. اگر به کار کردن بر روی آن تمایل داشته باشید می توانید به سرعت کیفیت همه اجزاء زندگی خود را بهبود بخشید.


۳۴- یکی از پر قدرت ترین کلمات در مدیریت زمان کلمه ” نه ” است به هر کاری که استفاده بهینه از وقت و زندگی تان نیست نه بگویید این کلمه را زود بگویید و بیشتر از آن استفاده کنید . واقعیت این است که ما وقتی برای تلف کردن نداریم.


۳۵- در واقع هنگامی که مهم ترین کارتان را انتخاب می کنید ، هر کار دیگری اتلاف وقت محسوب می شود زیرا طبق اولویت بندی هایتان هیچ کار یا فعالیتی به اندازه این کار مهم نیست.


۳۶- کلید دست یابی به موفقیت بزرگ ، پیروزی ، احترام و خوشبختی در زندگی این است که بتوانی ذهنت را تمام و کمال روی مهم ترین کار یا هدفی که داری متمرکز کنی ، آن را درست انجام دهی و تا آن را به اتمام نرسانده ای دست از کار نکشی .


۳۷- افراد موفق کسانی هستند که آماده اند تا لذت های کوتاه مدت را به تعویق بیاندازند و با کار و تلاش نتایج بسیار ارزشمندی را در آینده به دست آورند . به عکس ، افراد ناموفق بیشتر به خوشی ها و لذت های کوتاه مدت و آنی فکر می کنند و به آینده خود بسیار کم توجه اند.


۳۸- از امروز تصمیم بگیرید که پروژه در خدمت خودتان را اجرا کنید : برای تمام عمر در حوزه کارتان یک شاگرد باقی بمانید . برای یک حرفه ای هیچوقت مدرسه رفتن و آموختن تمام نمی شود . چه مهارتها و توانایی هایی است که به شما کمک می کند تا در کارتان در زمان کمتر نتایج بهتری بدست آورید ؟ برای ادامه و پیشرفت کار در آینده به چه توانایی های کلیدی و اصلی نیاز دارید؟ این مهارتها هر چه هستند آنها را مشخص کنید ، برای بهبود آنها برنامه ریزی کنید و سپس فراگیری را شروع کنید . سعی کنید در کارتان همیشه بهترین باشید .


۳۹- مدام این پرسش های کلیدی را از خود بپرسید : در چه کاری واقعا بهتر از دیگران هستم ؟ از کدام قسمت از کارهایی که انجام می دهم بیشتر لذت می برم ؟ مهم ترین عامل موفقیت من در گذشته چه بوده است ؟ اگر اصلا بتوانم حرفه ای داشته باشم آن حرفه کدام است؟


۴۰- به محض اینکه اصلی ترین کارتان را شروع کردید خود را موظف کنید که آن را بی وقفه و بدون تاخیر تمام و کمال انجام دهید . به این کار به عنوان یک امتحان نگاه کنید . ببینید آیا شما آدمی هستید که بتوانید تصمیم به انجام کاری بگیرید و آن را تا آخر پیش ببرید . وقتی کار را شروع کردید اجازه ندهید هیچ چیز در انجام آن وقفه ایجاد کند.

 

 

معرفی مارک ویکتور هانسن :

hansen

یکی از موفق ترین و معتبرترین سخنرانان،مشاوران و نویسندگان در زمینه ی موفقیت و بازاریابی است ولی بیشتر شهرتش را مدیون مجموعه ی فوق العاده و پرفروش سوپ جوجه برای روح است که مجله ی تایم عنوان پدیده ی انتشاراتی دهه ۹۰ را به آن داده است.

همچنین آثار مشترکی با جک کنفیلد دارد که از بین آنها می توان به برندگان هرگز نمی ترسند،عامل علاالدین و قدرت تمرکز اشاره کرد و دو کتاب هم به همراه رابرت آلن با عنوانهای میلیونر یک دقیقه ای و گشودن رمز میلیونر نوشته است.

 

جملات مارک ویکتور هانسن :

۱- اکنون تنها زمانی است که وجود دارد. الان خود را جذاب کنید. از دقایق معجزه ها بسازید و روزهایتان را با ارزش نمایید. از این پس زندگی خود را به طرز درخشانی خواهید گذراند و ارزش آن بیشتر خواهد شد و وقتی می میرید بر جهان تاثیر گذاشته اید.


۲- روز خود را با نگاه مستقیم به چشمهای خود در آینه و گفتن “دوستت دارم” به پایان برید. این کار را بمدت سی روز انجام دهید و ببینید چگونه تغییر می کنید.


۳- باورهایتان تعیین کننده اعمالتان و اعمالتان نتایجتان هستند. ولی اول باید باور کنید.


۴- هر چه هدف های بیشتری را نشانه روید اهداف بیشتری را فتح خواهیدکرد.


۵- آنچه را که می خواهید به انجام برسانید از قبل تعیین نمایید. بزرگ بیاندیشید، بزرگ عمل کنید و منتظر دستیابی به نتایج بزرگ باشید.


۶- اهداف بزرگ به نتایج بزرگ منجر می شوند. ولی بی هدفی به بی نتیجگی یا رسیدن به اهداف فردی دیگر منتهی می گردد.


۷- قدرت ذهن متمرکز یکی از قویترین قدرت های روی زمین است.


۸- اهداف فراوانی برای خود تعیین کنید و همواره بر تعداد آنها بیافزایید. اهداف تمایل دارند که همه به یکباره تبدیل به واقعیت شوند.


۹- اکثریت مردم به این علت با شکست روبرو می شوند که فاقد پشتکار لازم برای خلق برنامه های جدید به جای برنامه های شکست خورده هستند.


۱۰- اندیشه ها و نظرات منبع تمامی ثروت، موفقیت، منافع مادی و همه اکتشافات، اختراعات و کارهای بزرگ هستند.


۱۱- بدون اینکه با چند مشکل واقعا جالب برخورد کنید بسیار موفق نخواهید شد.


۱۲- اهداف، مقاصدی جدید و رو به جلو هستند. شما را به سوی خود جذب می کنند.


۱۳- وقت آن است که راه رفتن با سرپنجه در کنار استخر را کنار بگذارید و با سر در قسمت عمیق آن شیرجه بروید. وقت بزرگ فکر کردن، بیشتر خواستن و دستیابی به همه آنها است!


۱۴- ایده های جدید، پول، زمان، مهارت و انرژی را جذب می کنند و رویاهای دیگر، آنها را تکمیل کرده و به واقعیت بدل می کنند.


۱۵- تا وقتی که همه چیز بر وفق مراد شود صبر نکن، زیرا هیچ گاه همه چیز عالی نیست. همواره چالش ها و موانع وجود دارند و شرایط عالی نیست. در نتیجه ، همین حالا شروع به کار کنید. با هر قدمی که برمی دارید، قوی و قوی تر می شوید، مهارت شما افزایش می یابد، اعتماد به نفستان بالا می رود و موفق و موفق تر می شوید.

۱۶- فقط امروز را فرصت دارید. امروز تحسین دیگر را برانگیزید دقایق در روزهای شما جادویی هستند زندگی شما بسیار باشکوه سپری خواهد شد و حتی مرگ متفاوتی خواهید داشت.


۱۷- شما آینده تان را و سرنوشت تان را کنترل می کنید به هر چیزی که فکر کنید،پیش خواهد آمد.با ثبت رویاها و هدفهایتان بر روی کاغذ،خودتان را در روند تبدیل شدن به شخصی که بیش از همه می خواهید باشید به حرکت در می آورید،آینده تان را به دست شخص مناسبی بسپارید . . .به دست خودتان.


۱۸- وقتی الگوهای داخل ذهنمان را عوض می کنیم،نتایج داخل زندگی مان را عوض می کنیم.


۱۹- هدف های بزرگ به نتایج بزرگ می رسد،هدفهای کوچک به هیچ نتیجه ای نمی رسد یا به نتایج مورد نظر کسی دیگر می رسد.


۲۰- داشتن ایده ها باعث جذب پول،وقت،استعداد،توانایی،انرژی و ایده های مکمل دیگری می شود که آن ایده ها را محقق می سازد.


 

معرفی دیل کارنگی :

dilkarengi

دیل کارنگی نویسنده ، روانشناس و مربی تعلیم و تربیت آمریکایی، یک توسعه دهنده درسهایی در زمینه پیشرفت شخصی و همچنین فروشنده و سخنران بود.

او ۲۴ نوامبر ۱۸۸۸ در یک خانواده فقیر در میسوری به دنیا آمد. در نوجوانی مجبور بود ساعت ۴ صبح از خواب برخیزد تا شیر گاوهای والدین‌اش را بدوشد. و به خاطر امرار معاش فروشندگی میکرد او در سال ۱۹۱۲ به نیویورک نقل مکان کرد و به کار تدریس پرداخت.سخنان وی در یک جزوه جمع آوری شد و در کتاب “روش های علمی برای کسب و کار مردان در سال ۱۹۲۶ به چاپ رسید .وی در سال ۱۹۳۰ پس از شرکت در برنامه رادیویی و چاپ کتاب آیین دوستیابی به معروفیت رسید. دیل کارنگی در خانه‌اش در نیویورک اول نوامبر ۱۹۵۵درگذشت.

کتابهای دیل کارنگی عبارتند از: آیین زندگی ، آیین دوستیابی ،آیین سخنرانی ، کتاب طلایی و …

 

جملات دیل کارنگی :

۱- بیشتر نگران شخصیت خود باشید تا اعتبارتان، شخصیتتان آن چیزی است که هستید در حالی که اعتبارتان تنها آن چیزی است که دیگران درباره شما می اندیشند.


۲- اول کارهای سخت را انجام دهید. کارهای آسان فکری به حال خودشان خواهند کرد.


۳- از اینکه بهترین کارایی را برای کارهای ظاهراً کوچک از خود نشان دهید نترسید. هرگاه بر یکی غلبه کنید شما را به همان اندازه نیرومندتر می سازد.


۴- مردم به ندرت موفق می شوند، مگر اینکه در آنچه انجام می دهند لذتی بیابند.


۵- امروز روز زندگی است – تنها زندگی که از آن اطمینان دارید. حداکثر بهره را از امروز ببرید. به چیزی علاقه مند شوید. از خواب برخیزید. یک سرگرمی ایجاد کنید. بگذارید بادهای اشتیاق شما را درنوردند. امروز را با احساس سپری کنید.


۶- از شکست موفقیت بسازید. ناامیدی و شکست قطعاً از سنگ بناهای موفقیت هستند.


۷- آنچه را که از آن می ترسید انجام و به این کار ادامه دهید … این سریعترین و مطمئن ترین راهی است که تاکنون برای غلبه بر ترس پیدا شده است.


۸- اگر به آنچه انجام می دهید اعتقاد دارید نگذارید هیچ چیزی در کار شما مانع ایجاد نماید. بسیاری از بهترین کارهای دنیا با وجود اینکه غیرممکن بنظر می رسیده اند انجام گرفته اند. مهم این است که کار را به پایان برید.


۹- اینکه چه دارید، که هستید، کجا هستید یا چه می کنید باعث خوشحالی یا ناراحتی شما نمی شود. بلکه آنچه درباره آنها می اندیشید چنین می کند.


۱۰- بسیاری از مهمترین کارهای دنیا توسط افرادی صورت پذیرفته اند که وقتی اصلاً هیچ امیدی به نظرشان نمی رسیده به تلاش خود ادامه داده اند.


۱۱- به یاد داشته باشید که خوشحالی وابسته به اینکه چه کسی هستید یا چه دارید نیست. بلکه تنها وابسته به آنچه که می اندیشید است.


۱۲- موفقیت یعنی رسیدن به آنچه می خواهید. خوشحالی یعنی خواستن آنچه که به آن دست پیدا کرده اید.


۱۳- از موقعیت استفاده کنید! زندگی سراسر پر از موقعیت است. آن که از همه دورتر می رود معمولاً کسی است که میل به انجام کار و خطر کردن دارد.


۱۴- انسان موفق از اشتباهاتش بهره می گیرد و دوباره در راهی دیگر تلاش می کند.


۱۵- برای رسیدن به آرامش باید دری آهنی بر روی گذشته و آینده کشید و تنها به زمان حال اندیشید.


۱۶- هنر گوش دادن را فراگیرید. فرصت‌ها گاهی به آهستگی در می‌زنند.


۱۷- تا می‌توانید دوستان صمیمی برای خود انتخاب کنید و بدانید که هرچه بیشتر دوست بیابید در زندگی موفق تر هستید.


۱۸- برای زندگی فکر کنید ولی غصه نخورید.


۱۹- تبسم خرجی ندارد ولی سود بسیاری دارد.


۲۰- همیشه از مباحثه دوری کنید همانطور که از مار زنگی و زلزله فرار می‌کنید. به هیچ کس با صراحت نباید گفت که اشتباه می‌کنید.


۲۱- حتماً کاری را انجام بدهید که از آن میترسید ، این امن ترین روشی است که تاکنون برای چیرگی بر ترس کشف شده است.


۲۲- موفقیت در آرزوها نسبت مستقیم با قدرت اراده ی ما دارد.


۲۳- اگر دنیای حقیقی را رها کرده و بسوی دنیای رویایی که ساخته ذهن خودمان است برویم ،آن زمان است که دیوانگی را برای خود خریده ایم.


۲۴- مهمترین کار های جهان توسط مردمی انجام شده است که به کوشش خود ادامه داده اند زمانی که به نظر می آمد هیچ امیدی وجود ندارد.


۲۵- انسان موفق از اشتباهاتش بهره می برد و دوباره از یک راه دیگر تلاش می کند.


۲۶- همه ما امکاناتی دادیم که چیزی درباره شان نمی دانیم . ما می توانیم کارهایی انجام دهیم که حتی فکرش را هم نمی کردیم بتوانیم انجام بدهیم.


۲۷- شما تقریبا می توانید بر هر ترسی غلبه کنید اگر فقط تصمیم بگیرید که این کار را بکنید. باز هم می گویم ترس هیچ جایی وجود ندارد جز در خیالاتتون.


۲۸- شما به هیچ وجه موفق نمی شوید مگر اینکه کاری را که انجام می دهید دوست داشته باشید.


۲۹- یکی از فجیع ترین چیزهایی که من درباره ذات آدم ها می دانم این است که همه ما مایلیم زندگی خود را عقب بیندازیم.


۳۰- اکثر ما بیشتر از آن چیزی که حتی در خواب هم تصور نمی کنیم شجاعت داریم .


۳۱- از زندگی کردن خسته شده اید؟ پس خودتان را با تمام وجود با بعضی از کارهایی که به آنها اعتقاد دارید سرگرم کنید. برایش زندگی کنید، بمیرید و شما خوشبختی ای را خواهید یافت که خیال می کردید هرگز نمی توانید به آن برسید.


۳۲- تنبلی باعث پرورش ترس و شک می شود. فعالیت، اطمینان و شهامت را پرورش می دهد.


۳۳- اگر می خواهید بر ترس غلبه کنید در خانه ننشینید و به آن فکر کنید. بروید بیرون و خودتان را درگیر یک کاری کنید.


۳۴- اشتیاقی که زبانه می کشد، وقتی که با شعور ذاتی و پافشاری همراه بشود خصوصیتی است که ما را در رسیدن به موفقیت کمک می کند.


۳۵- اول از خودتان بپرسید: بدترین چیزی که می تواند اتفاق بیفتد چیست؟ سپس برای رویارویی با آن آماده شوید.


۳۶- از اینکه بهترین توانتان را برای کارهای به ظاهر کوچک می گذارید نگران نباشید. هر بار که یکی را به انجام می رسانید به همان اندازه شما را قوی تر می کند. اگر شما کارهای کوچک را خوب انجام بدهید کارهای بزرگ تر یک فکری به حال خودشان می کنند.


۳۷- امروز روز زندگی است، تنها زندگی ای که از آن مطمئنید. تا می توانید از امروز بهترین استفاده را ببرید. به یک چیزی علاقه پیدا کنید. یک تکان به خودتان بدهید. یگ سرگرمی درست کنید. بگذارید بادهای اشتیاق به شما بوزند. از امروز لذت ببرید.


۳۸- از شکست ها موفقیت بسازید. دلسردی و شکست از مطمئن ترین سنگ بناهای رسیدن به موفقیت هستند.


۳۹- عزت و جلال مردان بزرگ از طرز رفتارشان با مردان کوچک آشکار می شود.


۴۰- ما دارای روح آسمانی نیستیم که قادر باشیم دشمنان خود را دوست بداریم، اما دست کم می توانیم برای سلامت و نشاط خود، آنها را ببخشیم و خطاهایشان را فراموش کنیم.

 

معرفی استفن کاوی :

stefen

استفن کاوی در ۲۴ اکتبر سال ۱۹۳۲ در شهر سالت لیک (Salt Lake) متولد شد و اکثر اوقات زندگی‌اش را در این منطقه سپری کرد. او اکنون همراه با خانواده‌اش در کوهستان راکی در یوتا (Utah) زندگی می‌کند. وی در مدت زندگی‌اش مدرک لیسانس مدیریت بازرگانی را از دانشگاه یوتا، مدرک MBA در همین رشته را از دانشگاه هاروارد و نیز مدرک دکترایش را از دانشگاه برینگام یانگ (Brigham Young) دریافت کرد.

کاوی بطورگسترده به عنوان یکی از مقامات برجسته جهان در موضوع مدیریت زمان معرفی می‌شد. وی اکثر اوقاتش را در دانشگاه برینگام یانگ صرف می‌کرد، چراکه وی استاد واحدهای رفتار سازمانی و مدیریت کسب و کار در آن دانشگاه بود. وی همچنین مؤسس مرکز رهبری کاوی در شهر سالت سیتی و بانی نیمی از شرکت فرانکلین- کاوی (Franklin-Covey) گردید، شرکتی که برنامه‌ریزان و سازمان‌دهندگان را آماده می‌کرد و مشاوره‌های مدیریتی انجام می‌داد. سازمان‌ها در سراسر جهان از جمله بسیاری از شرکت‌هایی که در ۵۰۰ رتبه اول مجله فورچون (Fortune) هستند، از تکنیک‌های وی برای رهبری، کار تیمی و خدمات متمرکز بر مشتری استفاده می‌کنند.

کاوی به‌واسطه کتاب خود‌ بنام “۷ عادت افراد بسیار مؤثر” بسیار مشهور گردید، بطوریکه اولین چاپ آن در سال ۱۹۸۹ صورت پذیرفت و از آن زمان بیش از ۱۲ میلیون جلد از این کتاب را در سراسر جهان فروخته است. عناوین کتاب‌های بعدی وی، مشابه مسیر اولین کتابش می‌باشد. به نظر می‌رسد کتاب “اولویت‌بندی کارها” پرفروش‌ترین کتاب مدیریت زمان باشد که در آن استراتژی‌های مدیریت زمان و راه‌های جدید برخورد با اولویت‌ها مطرح گردیده است. تصور می‌گردد کتاب “رهبری مبتنی بر اصول” به عنوان ویژگی‌های شخصیت مورد توجه قرار گیرد و راه‌های بهبود رهبری سازمانی را بیان کند.

کاوی همچنین جایزه Thomas More College Medallion را به منظور خدمات‌رسانی مستمر به بشریت دریافت کرد و علاوه بر آن به وی چهار مدرک دکترای افتخاری اعطا گردیده است.

جملات استفن کاوی :

۱- در فاصله بین تحریک و پاسخ است که انسان آزادی انتخاب دارد.


۲- درباره ضعف های دیگران جر و بحث نکنید. درباره ضعف های خودتان هم جر و بحث نکنید. وقتی اشتباهی مرتکب شدید، آن را بپذیرید، تصحیح نمایید و از آن درس بگیرید. فوراً.


۳- به هر انسانی چهار موهبت عطا شده است. خودآگاهی، ضمیر باطن، اراده مستقل و تصور خلاق. اینها نهایت انسانی را به ما می دهند … قدرت انتخاب، پاسخ گویی و تغییر.


۴- شادی را می توان، دست کم تا حدی، به صورت ثمره امیال و توانایی فدا نمودن آنچه که اکنون می خواهیم برای بدست آوردن آنچه که نهایتاً می خواهیم تعریف نمود.


۵- اگر فعال هستید نیازی ندارید صبر کنید تا شرایط یا افراد دیگر تجربیات رشد یابنده و چشمگیری خلق نمایند. می توانید آگاهانه مال خودتان را خلق کنید.


۶- با تخیل خود زندگی کنید نه با گذشته خود.


۷- خیلی ها به نظر می رسد فکر می کنند موفقیت در یک زمینه می تواند شکست در زمینه های دیگر را جبران نماید. ولی آیا واقعاً می تواند؟ … تاثیر واقعی نیازمند تعادل است.


۸- شخصیت ما در اساس آمیزه ای از عادات ما است. از آنجایی که عادات ما همیشگی و اغلب دارای الگوهای ناخودآگاهانه هستند دائماً، هر روزه، شخصیت ما را نشان می دهند.


۹- تا وقتی وارد گود نشوید پایبند نیستید. این را علامت بزنید، ستاره بزنید، دورش خط بکشید، زیرش خط بکشید. وارد گود نشدن یعنی پایبند نبودن.


۱۰- ذهن افراد موثر به سوی موفقیت ها گرایش دارد نه مشکلات. آنان موقعیت ها را تقویت می کنند و به دنبال یافتن مشکلات هستند.


۱۱- یکی از بهترین راههای آموزش قلبمان نگریستن به تعاملمان با دیگران است، چون اساساً روابط ما با دیگران آینه ای از روابط ما با خودمان است.


۱۲- وقتی شروع می کنید پایان را در نظر داشته باشید.


۱۳- استعاره ها قدرتمنداند. چون عینکهایی را که ما دنیا را از ورای آنها می بینیم می سازند.


۱۴- هر یک از ما مایل است فکر کند که هر چیزی را آنگونه که هست می بیند و خود را بی طرف بداند. ولی اینطور نیست. ما دنیا را آنگونه که هستیم – یا شکل گرفته ایم – و نه آنگونه که هست می بینیم.


۱۵- پیش از آن که بالا رفتن از نردبان موفقیت را آغاز کنید، مطمئن شوید که نردبان را به ساختمان مناسب تکیه داده اید.


۱۶- فکر می کنم بهترین کاری که در تمام دوران حیاتمان انجام می دهیم، در چهار دیواری منزل مان صورت می گیرد. پس همه ی پدرها و مادرها، در هر شرایطی که باشند می توانند روحیه ی خدمت را در روح فرزندانشان حک کنند تا فرزندان آنها با این باور رشد کنند که می توانند در دنیا دگرگونی به وجود آورند.


۱۷- افراد و مدیرانشان برای اطمینان از انجام درست کارها به میزانی سخت کار می کنند که هرگز وقت ندارند ببینند آیا کارهای درست را انجام می دهند یا نه.


۱۸- آنچه ما امروز هستیم به دلیل انتخابهای دیروز ما بوده است . پس می توانیم امروز دیگر گونه انتخاب کنیم.


۱۹- الگو باشیم نه منتقد . بخشی از راه حل باشیم نه بخشی از مشکل . در مورد هر کاری حلقه نفوذمان را برای حل مشکل مشخص کنیم و آنگاه گام برداریم


۲۰- باید کانون توجهمان اصول باشد نه کار نه تملک نه تفریح، نه دوست، نه دشمن، نه خود، نه همسر، نه خانواده و نه پول . اصول را فدای موارد دیگر نکنیم چرا که در نهایت احساس خوشبختی نخواهیم کرد.


۲۱- نباید از اکتشاف باز ایستیم و غایت همه اکتشافهایمان رسیدن به همانجایی خواهد بود که از آن آغاز کرده ایم ، تا برای نخستین بار همان جا را بشناسیم .


۲۲- گاه که به عواقب عظیم ناشی از چیزهای کوچک می اندیشیم ، به این نتیجه می رسیم که اصولا هیچ چیز حقیری وجود ندارد.


۲۳- یکی از بهترین راههای آموزش قلبمان نگریستن به تعاملمان با دیگران است چون اساسا روابط ما با دیگران آینه ای از روابط ما با خودمان است.


۲۴- وقتی تصمیم به تغییر خودمان می گیریم در مقایسه با زمانی که منتظر تغییر در اطرافمان می شویم میزان کارایی و بهره وریمان به شدت بالا می رود.


۲۵- چراغی فراراه باش نه داوری سخت گیر! الگو باش نه منتقد!


۲۶- همیشه فکر می کنیم چیزها در واقع همان طوری هستند یا باید باشند که دیده می شوند و نگرش و رفتار ما هم بر اساس همین تصورات شکل می گیرد.


۲۷- شما نمی توانید همه چیز را تغییر دهید. نمی توانید اشخاص را تغییر دهید. تنها می توانید خودتان را تغییر دهید.


۲۸- اگر مسئولیت رشد ذهنی خود را به سازمانی که ما را در استخدام خود دارد واگذار کنیم ، به شکل فزاینده ای وابسته ناسالم می شویم و ممکن است به لحاظ شغلی از دور خارج شویم.


۲۹- اشخاص تا زمانی که ارزشمندی خود را باور نداشته باشند ، نمی توانند روی ارزشمند بودن دیگران حساب کنند .


۳۰- وقتی از سمت و مقام خود کسب قدرت می کنید، در سه زمینه تولید ضعف می کنید: در خود، در دیگران و در کیفیت رهبری . در این حالت اعتماد هرگز رشد نمی کند.


۳۱- تواضع مادر تمامی فضائل است . زیرا تواضع تصدیق می کند که قوانین یا اصولی طبیعی وجود دارند که حاکم بر عالم هستی هستند . آنها عهده دار امور هستند . ما نیستیم . غرور به ما می گوید که ما عهده دار امور هستیم. تواضع به ما می گوید اصول را درک کنیم و بر اساس این اصول زندگی کنیم . زیرا آنها حاکم بر نتایج اعمال و رفتارهای ما هستند. اگر تواضع مادر است، شجاعت هم پدر خرد است. زیرا زندگی کردن پایبند به اصول، وقتی این اصول متغیر با هنجارها، ارزش ها و آداب و رسوم اجتماعی هستند، شجاعت بسیار می خواهد.


۳۲- بسیار عالی و حیاتی است که در یک زمان فقط به ( یک یا ) ‌چند هدف معدود فکر کنید. هر چه به تعداد هدف ها اضافه کنید، ‌امکان دستیابی به آنها ضعیف تر می شود.


۳۳- برای اینکه به واقع گوش بدهید، ‌باید به فراسوی زندگی خود بروید، باید از محدوده معیارهای سنجش خود بیرون بیائید، باید ارزش های مورد باورتان را کنار بگذارید و از قضاوت و داوری دست بکشید . این مهارتی است که بندرت شاهد آن هستیم.
سطوح متفاوت گوش دادن: (ناشنیده گرفتن، تظاهر به گوش دادن، گوش دادن انتخابی، گوش دادن ساعیانه، گوش دادن همدلانه)


۳۴- سلطه بر اشخاص هرگز به آنها الهام نمی دهد که در بهترین و بیشترین حد خود ظاهر شوند. در حد صدای واقعی خود ظاهر شدن موضوعی داوطلبانه است.


۳۵- قربانی دیدن خود، آینده شما را خراب می کند.


۳۶- برای داشتن قدرت نفوذ در دیگران (مثلاً رئیس یا هر کس دیگر)‌ ابتدا باید دارای اعتبار برآمده از سابقه عملکرد و ویژگیهای شخصیتی مناسب، باشید. پس سعی کنید سخن طرف مقابل را درک کرده و تحت تأثیر آن قرار بگیرید. آنگاه آماده خواهید بود که نقطه نظرات و پیشنهادات خود را ارائه کنید.


۳۷- هر گاه فکر کردید که مشکلات را دیگران بوجود می آورند، این اندیشه مشکل اصلی شماست.


۳۸- پنج سرطان عاطفی: انتقاد کردن، شکایت کردن، مقایسه نمودن، رقابت کردن، مسابقه دادن.


۳۹-فهمیدن سخن دیگران به معنی موافق بودن نیست. تنها معنایش اینست که ببینید دیگران چه می گویند، از روح و ذهن و دل آنها آگاه شوید.


۴۰- وقتی اطلاعات و دانش با هدف ها و اصول ارزشمند ترکیب می شود، شما به خرد می رسید.

معرفی رابرت کیوساکی :

robertkiusaki

رابرت کیوساکی می گوید: “علت عمده ای که باعث می شود اغلب مردم در تنگناهای مالی به سر ببرند این است که آن ها سال های زیادی از عمر خود را در مدارس می گذرانند اما در خصوص پول، چیزی یاد نمی گیرند.نتیجه این است که مردم فقط یاد می گیرند برای پول کار کنند، اما هیچ گاه یاد نمی گیرند چه کنند تا پول برایشان کار کند. “

رابرت در هاوایی به دنیا آمد و در همان جا بزرگ شد. او چهارمین نسل یک خانواده دورگه ژاپنی – امریکایی بود. پدرش رئیس آموزش و پرورش ایالت هاوایی بود. او پس از اتمام دوران دبیرستان در نیویورک به ادامه تحصیل پرداخت و پس از به پایان رساندن دانشگاه، به نیروی تفنگداران دریایی آمریکا پیوست و به عنوان افسر و خلبان هلیکوپترهای سنگین و مسلح نظامی راهی ویتنام شد.

در بازگشت از ویتنام، زندگی مالی و تجاری رابرت آغاز شد. در سال ۱۹۷۷ او شرکتی را بنیان نهاد که نخستین کیف های پول مردانه ای که مخلوطی از نایلون و ولکرو بود، به بازار عرضه کرد. که این محصول بعدها به یک فرآورده مولتی میلیون دلاری جهانی تبدیل شد. او و محصولاتش در مجلات معتبر جهانی حضور داشته و دارند.

با بازنشسته شدن در سن ۴۷ سالگی در سال ۱۹۹۶، رابرت به سرمایه گذاری یعنی آن چه بیش از همه مورد علاقه اش بود، روی آورد. در این سال رابرت در سه شرکت سهامی عام کشف نفت، طلا و نقره سرمایه گذاری عمده کرد که شرکت های نقره و طلا برای سرمایه گذارانش، پول زیادی به ارمغان آوردند. وی همچنین در این سال کتاب “پدر پولدار، پدر بی پول” را نوشت. این کتاب به مدت سه سال پر فروش ترین کتاب نیویورک تایمز و وال استریت ژورنال بود.

در این کتاب رابرت در مورد دو پدر خود توضیح می دهد.یکی پولدار و دیگری بی پول، اولی بسیار باهوش، تحصیلکرده و دارای مدرک دکترا از دانشگاه استنفورد و دیگری تا هشت کلاس تحصیل کرده بود. هر دوی آنها در حرفه هایشان موفق بودند و تمام عمرشان را به سختی کار کرده بودند اما یکی وقتی مرد، ده ها میلیون دلار برای خانواده و سازمان هاس خیریه به جا گذاشت، حال آنکه دیگری پس از مرگش مقروض بود.

موفقیت کتاب “پدر پولدار،پدر بی پول” سبب شد تا شرکت “پدر پولدار” تاسیس شود. این شرکت یک موسسه بین المللی آموزشی است که به آموزش تجارت و سرمایه گذاری در هفت کشور جهان مشغول است و ده ها هزار دانشجو دارد.

در طول دهه اخیر رابرت کتاب های زیادی را به تحریر در آورد که هر یک به نوبه خود موفقیتی را برای این شرکت به همراه داشته است. به دلیل نگرانی فراوانی که رابرت از خلا در حال رشد میان داراها و ندارها داشت، به خلق بازی “گردش پول” پرداخت که به آموزش پول اختصاص داشت. بازی ای که نیویورک تایمز درباره آن می گوید: “گردش پول، بازی جدیدی است که هدف آن آموزش سرمایه گذاری و کسب ثروت به افراد است و به سرعت طرفداران زیادی در سر تا سر جهان پیدا کرده است. “

این بازی در حقیقت بر پایه اصولی طراحی شده که در کتاب هایش به آن اشاره می کند. وی درباره ایده خلق این بازی می گوید: “من در طول سال های تحصیلی ام به این نتیجه رسیدم که بهترین شیوه یادگیری، تمرین و تکرار است. پس به فکر طراحی بازی ای افتادم که بتواند در کنار جذابیت و سر گرمی ، مفاهیم مالی، سرمایه گذاری و حسابداری را به افراد بیاموزد. آموزش چنین مفاهیمی با مطالعه کتاب و یا شرکت در کلاس های آموزشی، ممکن است کمی کسل کننده و دشوار باشد. “

هر چند حرفه رابرت، بر رشد دادن شرکت های کم سرمایه استوار است، اما در موسسه آموزشی او، مهمترین چیزی که تعلیم داده می شود، عشق و استقامت واقعی اوست. او این آموزش را با کمک گرفتن از مردان بزرگی چون اگ مندینو، زیگ زیگلار و آنتونی رابینز انجام می دهد. پیام رابرت کیوساکی آشکار است: “مسوولیت امور مالی ات را خود بر عهده بگیر، یا تا آخر عمر پذیرای دستورالعمل ها و فرمایشات دیگران باش. به دست خودت است که ارباب پول باشی یا برده اش. “

رابرت کلاس هایی دارد که از یک ساعت تا سه روز طول می کشد و به مردم درباره رموز ثروتمند شدن آموزش می دهد. گرچه سوژه های کلاس او شامل “سرمایه گذاری با بالاترین بهره و کمترین ریسک”،”چگونه به فرزندانمان آموزش دهیم پولدار شوند” و “تاسیس شرکت ها و واگذاری آن ها” است، لیکین پیام تکان دهنده و استوارش، چیز دیگری است. آن پیام چنین است: “نبوغ مالی را که در وجودتان خوابیده است، بیدار کنید. این نبوغ و استعداد، آماده سر برآوردن است. “

این همان تعریفی است که سخنران و نویسنده شهیر جهانی، آنتونی رابینز در مورد کار رابرت ابراز می دارد. او می گوید: “کار رابرت کیوساکی در امر آموزش، کاری نیرومند، عمیق، شگرف و دگرگون ساز است. من در برابر تلاش هایش سر تعظیم فرود می آورم و به تمام مردم، شرکت در این کلاس ها را توصیه می کنم. “

جملات رابرت کیوساکی :

۱- با ارزش ترین توصیه به شما آن است که مجاناً از جانب آن دسته از دوستان و خویشاوندانتان که در مشکلات مالی دست و پا می زنند می شنوید.


۲- سرمایه گذاران معمولی آنانی هستند که در خارج گود نشسته اند و سعی می کنند نگاهی به داخل شرکت یا ملکی که در آن سرمایه گذاری می کنند بیاندازند.


۳- سرمایه گذار است که در مخاطره است نه سرمایه.


۴- اینکه تمام عمر کار کنید، پس انداز نمایید و پول خود را در صندوق بازنشستگی بگذارید طرحی بسیار کند است.


۵- اگر نتوانید اول از عهده ترس و آرزو برآیید، و ثروتنمد شوید تنها تبدیل به برده ای با حقوق بالا خواهید شد.


۶- برای دستیابی به وفور نعمت، فرد نیاز به مهارتهای افزونتری دارد و لازم است خلاق تر باشد و بیشتر تریک مساعی کند.


۷- یکی از دلایل اینکه به شغل یا حقوق ماهانه نیاز ندارم این است که پدر پولدار به من آموخت که از هیچ پول در آورم.


۸- هر چه راههای کنترل شما بر سرمایه گذاران بیشتر شود خطر سرمایه گذاریتان کمتر می گردد.


۹- توانایی بی نظیر اتخاذ تصمیم قاطع همراه با حفظ تمرکز بر هدف نهایی است که رهبر واقعی را مشخص می کند.


۱۰- هر چه این مسئله (سرمایه گذاری) را ساده تر کنید می توانید ثروتمندتر شوید و مخاطره کمتری هم داشته باشید. ولی چالش اغلب مردم سرمایه گذاری در وقت است.


۱۱- اگر از خودتان بپرسید “چگونه استطاعت آن را پیدا خواهم کرد؟” مغزتان بکار می افتد.


۱۲- افراد بسیاری هستند که نقشه های بزرگی در سر دارند ولی نقشه های بزرگشان هیچگاه به حقیقت نمی پیوندند. دلیلش این است که افراد خیلی زیادی هستند که نقشه های بزرگی در سر دارند ولی توافق های کوچک را رعایت نمی کنند.


۱۳- همان طور که حواس ماهیگیر باید به جزر و مد باشد، سرمایه گذار و بازرگان هم باید با زیرکی از تحولات ناپیدا در جریان سرمایه آگاه باشند.


۱۴- می توانید با مخاطره کم در بازار بورس سرمایه گذاری کنید و پول زیادی درآورید. تنها کاری که باید بکنید این است که یک سرمایه گذار معمولی نباشید. هوش یعنی توانایی تشخیص با ظرافت بیشتر.


۱۵- لازم است بیاموزیم که به جای برچسب زدن یا تبعیض قائل شدن به نفع این یا آن، استعدادهای خود را در هم آمیزیم و نبوغ یکدیگر را تکمیل نماییم.


۱۶- بزرگترین چالش شما غلبه بر تشکیک به توانایی خود و تنبلی است.


۱۷- کلمه حسابداری از کلمه حساب پس دادن می آید. اگر قرار است ثروتمند شوید لازم است بتوانید در مورد پولتان حساب پس دهید.


۱۸- اگر می خواهید در جوانی ثروتمند بازنشسته شوید بسیار مهم است که پولتان مثل سگ شکاری باشد که هر روز بیرون می رود و چیزهای با ارزشی با خود به خانه می آورد.


۱۹- یکی از دلایل اصلی اینکه مردم ثروتمند نیستند این است که خیلی غصه چیزهایی را که ممکن است هرگز اتفاق نیفتند می خورند.


۲۰- حدود واقعیت یک فرد اغلب تا وقتی که او آنچه را که در آن احساس راحتی می کند رها نماید و چشم بسته و با ایمان به پیش رود تغییر نمی کنند.


۲۱- علت عمده ای که باعث می شود بیشتر مردم در تنگناهای مالی بسر ببرند این است که آنان سالهای سال از عمر خود را در مدارس می گذرانند، اما در خصوص پول هیچ چیز یاد نمی گیرند. نتیجه این است که مردم فقط یاد می گیرند برای پول کار کنند… اما هیچ گاه یاد نمی گیرند چه کنند تا پول برایشان کار کند.


۲۲- آنچه امروز انجام می‌دهید، آینده‌ی شما را رقم می‌زند، نه آنچه فردا انجام خواهید داد.


۲۳- بازنده ها از شکست ناامید می شوند و برنده ها الهام میگیرند .


۲۴-به کسب و کار خودتان بیندیشید. برای اینکه از لحاظ مالی احساس امنیت کنید، باید کسب و کار خودتان را راه بیندازید که این کسب و کار هم از دارایی های شما حاصل می شود. در واقع ثروتمندان بیشتر به دارایی اهمیت می دهند در حالی که بی پول ها و طبقه متوسط به درآمد.


۲۵- برای آموختن کار کنید، نه برای پول درآوردن. برای اینکه موفق شوید، باید بیاموزید که چگونه جریان نقدینگی، سیستم و افراد را مدیریت کنید. حضور در نیروی دریایی، رهبری را به من آموخت و کار در بخش فروش شرکت زیراکس به من اصول فروش را فروخت. همه این ویژگی ها در موفقیت من تاثیرگذار بودند. دنبال شغلی باشید که توانایی شما در مدیریت جریان نقدی، سیستم ها و افراد را افزایش دهد، نه اینکه تنها برای شما حقوق آخر ماه داشته باشد.


۲۶- برای خیلی از مردم، ترس از شکست آن‌ها را عقب نگه می‌دارد. معلمان از این ترس از شکست برای انگیزه‌دادن به افراد در مدرسه استفاده می‌کنند. «اگر سخت درس نخوانید، کار خوب به دست نمی‌آورید» روسا از این موضوع برای انگیزه دادن به شما برای سخت کارکردن استفاده می‌کنند: «اگر ساعات طولانی کار نکنید، اخراج می‌شوید.» برای خیلی‌ها، ترس زندانی است که آن‌ها را از پتانسیل و ظرفیت‌های‌شان دور نگه می‌دارد.


۲۷- اگر شما می‌خواهید یک کارافرین باشد با کارآفرینان رفت وآمد کنید. اگر می‌خواهید یک سرمایه‌گذار باشید با این افراد شروع به معاشرت کنید. به محض تغییرمحیط خود، می‌بینید که ذهن شما هم شروع به تغییر می‌کند.


۲۸- اکثر مردم به دلیل ترس و حرص در چرخه زندگی گرفتار می شوند . چرخه ای که شامل بیدار شدن , سرکار رفتن , بیدار شدن , سرکار رفتن , پرداخت مخارج و … است .


۲۹- اکثر مردم , تمام عمرشان را به دلیل احساس ترس به دنبال شغل ثابت , کسب حقوق , افزایش درآمد و امنیت کاری می گردند .


۳۰- شانس به ذهن خلاق روی می آورد.


۳۱- این موضوع را همیشه در خاطر داشته باشید که تصمیم گیری های امروز شما تاثیر مستقیمی در زندگی فردای شما دارند.


۳۲- قبل از هر هزینه ای که می خواهید انجام دهید، حداقل دو بار در خصوص ضرورت و تاثیرات این تصمیم فکر کنید.


۳۳- اگر بتوانید از منبعی مانند سرمایه گذاری در بانک یا بورس، ساخت وب سایت و فروش محصول، نوشتن کتاب و فروش آن و یا هر تجارتی که حتی زمانی که شما در خواب هستید، کسب درآمد کنید، به هدف خود که همان استقلال مالی است فوق العاده نزدیک شده اید. سعی کنید این درآمد خاص را پس انداز کنید و زمانی که به میزان قابل توجهی رسید در بخش دیگری سرمایه گذاری نمایید. با تکرار این کار کم کم خواهید دید که به لحاظ مالی مستقل شده اید.


۳۴- بسیار مهم است که زندگی اطراف خود را ساده ببینید تا بتوانید ذهن خود را از مسائل مختلف آزاد کنید.


۳۵- ما در جهان مصرف کننده محوری زندگی می کنیم که در آن بطور مداوم ملزم به صرف هزینه هستیم. عادات خرج کردنتان یکی از دلایل اصلی است که قادر نیستید اینده مالی خود را به اسانی تضمین کنید.


۳۶- بودجه بندی و زندگی با محدودیت های هزینه بر اساس بودجه تعیین شده بسیار سخت و دشوار است. اما برای رسیدن به استقلال مالی ضروری است. بودجه بندی به شما کمک می کند تا بر هزینه های خود مدیریت کنید. در واقع بودجه بندی مخارج ماهیانه به شما حس یک حسابدار را می دهد که مراقب منابع مالی خود می باشد. اگر می خواهید به دارایی های شخصی خود امنیت بیشتری بدهید، بودجه بندی ابزار بسیار مناسبی جهت این هدف می باشد.


۳۷- روش های مختلف ایجاد درآمد حاصل ؛ چارچوب های فکری گوناگون،
مهارت های فنی متفاوت، رشته های مختلف تحصیلی و گونه های متفاوت افراد است.


۳۸- ایجاد تغییر برای برخی افراد بسیار آسا نتر از سایرین است؛ چرا
که عده ای از تغییرات استقبال کرده و عده ای دیگر با آن مقابله می کنند.


۳۹- حقیقت این است که تعدد ایده های نو نامحدود هستند، میلیاردها نفر با خدمات و محصولات پیشنهادی خود در انتظار بوده و تنها افراد کمی باقی می مانند که از ساختار یک سیستم موفق تجاری اطلاعات کافی داشته باشند. بیل گیتس، رئیس مایکروسافت محصول فوق العاده ای را خلق نکرد. او محصول فرد دیگری را خرید و یک سیستم جهانی قدرتمند را از طریق آن راه اندازی کرد.


۴۰- کلید اصلی استقلال مالی این است که شما درآمد منظم ماهیانه خود را به درآمد انفعالی (غیرفعال) تبدیل کنید. یعنی درآمدی که با یا بدون حضور شما به حساب شما واریز شود. با این کار رسیدن به استقلال مالی بسیار ساده خواهد بود.

معرفی ناپلئون هیل :

napelonhil

«ناپلئون هیل» در ۲۶ اکتبر ۱۸۸۳، در «ویرجینیای» آمریکا چشم به جهان گشود. خانه ای که او در آن متولد شد، اتاقی کوچک در کنار رودخانه «پراد» در منطقه «وایس کانتی» ویرجینیا بود. از این رو خانه آنها برای همه ساکنین منطقه شناخته شده بود.

ناپلئون جوان بسیار سرکش، شیطان و پرخاشگری بود و زمانی که ده سال داشت، مادرش بر اثر بیماری و تغذیه ناسالم از دنیا رفت. او همیشه به کودکان هم سن و سال خود که لباس خوب می پوشیدند و خوراکی های متنوعی می خوردند، با افسوس نگاه می کرد. بعد از مرگ مادر، زندگی برای ناپلئون سخت تر شد، زیرا پدر بدون توجه به وضعیت مالی خود، دو سال بعد از مرگ همسرش ازدواج کرد و ناپلئون را به حال خود رها نمود.

ناپلئون از همان دوران کودکی علاقه خود را به مطالعه کتابهای داستان و همچنین، خلاصه نویسی و داستان نویسی نشان داد. او در سیزده سالگی، خبرنگار روزنامه «ویرجینیا» شد و نام «گزارشگر کوهستان» را برای خود انتخاب کرد. هیل با پولی که بدست می آورد، هزینه تحصیل خود را پرداخت می کرد. وی برای ادامه تحصیل وارد مدرسه حقوق شد، ولی از عهده هزینه های آن برنیامد، از این رو زمان بیشتری را صرف فعالیت در روزنامه و کسب درآمد کرد.
ناپلئون استعداد خوبی در نوشتن داشت و سردبیر روزنامه با استقبال از نوشته ها و مقاله هایش، سرپرستی مصاحبه با افراد برجسته و معروف را به او واگذار کرد. وی در هنگام مصاحبه با افراد نامدار، از تجربیات آنها درس می گرفت و آن را در زندگی خود به کار می برد. هیل با افرادی چون «توماس ادیسون»، «الکساندر گرهام بل»، «هنری فورد» و «ویلیام جنینگ برایان» مصاحبه کرد. او با دقت و ظرافت تمام، راز موفقیت این گونه افراد را بدست می آورد و آن را یادداشت می کرد. از این رو در سال ۱۹۲۸، کتابی با نام «قوانین موفقیت» نوشت که با استقبال خوبی روبرو شد.

ناپلئون کتاب «دینامیت مغزی» را در سال ۱۹۴۱ نوشت. وی از سال ۱۹۱۹ تا ۱۹۲۰ در مجله «قوانین طلائی هیل»، سردبیر بود و در سال ۱۹۳۰ کتابی در زمینه راهیابی به موفقیت نوشت. ناپلئون هیل در زمینه موفقیت و کسب ثروت به درجه استادی رسیده بود؛ تا آنجا که از سال ۱۹۳۳ تا سال ۱۹۳۵ مشاور «فرانکلین روزلت» رئیس جمهور آمریکا شد. وی در سال ۱۹۳۷ در کتاب «رشد فکری و ثروت»، تمام راههای رسیدن به موفقیت را بیان کرد. کتابهای هیل هر روز بیشتر از روز قبل به فروش می رفت. او در سال ۱۹۶۰ کتاب «علوم موفقیت» را نوشت که بیش از سی میلیون جلد از آن فروخته شد.

ناپلئون که در دوران کودکی حسرت یک بشقاب غذا را می کشید، در اواخر عمر به یکی از ثروتمندان جهان تبدیل شد. وی در هشتم نوامبر سال ۱۹۷۰، در جنوب «کارولینا» و در حالی که مشغول نوشتن کتاب «تو می توانی کار کنی و معجزه ببینی» بود، چشم از جهان فرو بست.

 

جملات ناپلئون هیل :

۱- بهترین کار نصیب کسی می شود که بتواند آن را بدون اینکه به عهده دیگری بیاندازد یا باز گردد و عذر بیاورد انجام دهد.


۲- عمل معیار حقیقی خوش است.


۳- الان انجامش دهید! می تواند از هر لحاظ بر زندگی شما تاثیر بگذارد. می تواند به شما در انجام کارهایی که دوستشان ندارید کمک نماید. می تواند وقتی با وظیفه ای ناخوشایند روبرو می شوید مانع از به تعویق انداختن آن شود. ولی همچنین می تواند به انجام کارهایی که دوستشان دارید نیز کمک کند. به شما کمک می نماید تا قدر آن لحظاتی را که اگر از دست بروند شاید هرگز نتوان آنها را باز یافت بدانید.


۴- صبر نکنید. زمان هیچگاه “کاملاً مناسب” نخواهد شد. از جایی که هستید و با هر ابزاری که در دسترس دارید شروع نمایید. ابزارهای بهتر در طول راه پیدا خواهند شد.


۵- دنیا عادت دارد برای کسی که اعمالش نشان می دهد می داند که به کجا می رود جا باز کند.


۶- هر مصیبت، هر شکست و هر اندوهی با خود بذر فایده ای معادل یا بزرگتر از آن را به همراه دارد.


۷- هر چه را که ذهن انسان بتواند تصور و باور کند می تواند به آن دست یابد.


۸- همه کاره ندرتاً برای کاری خوب است. همه تلاش خود را بر یک هدف مهم و مشخص متمرکز کنید.


۹- مستحکم ترین درخت بلوط در جنگل آن نیست که در برابر طوفان محافظت می شود و از نور خورشید در امان است. بلکه آن است که در محوطه ای باز قرار دارد و برای بقا باید با باد و باران و آفتاب سوزان مقابله نماید.


۱۰- پاداش تلاش فقط وقتی به حد کمال می رسد که فرد از تسلیم شدن امتناع ورزد.


۱۱- چه کسی بود که گفت نمی توان انجامش داد؟ به من بگویید او چه پیروزی های بزرگی در کارنامه اش دارد که بتواند در مورد اینکه چه چیزی قابل انجام است و چه چیزی خیر قضاوت کند.


۱۲- خواستن نقطه شروع همه موفقیت ها است. نه امید و آرزو، بلکه خواسته ای شدید و تپنده است که برتر از هر چیز می باشد.


۱۳- قدر بینش ها و رویاهایتان را بدانید که آنان فرزندان روحتان هستند و طرح اولیه موفقیت های نهایی شما.


۱۴- وقتی سر و کله شکست پیدا می شود آن را به عنوان نشانه ای از اینکه برنامه هایتان مناسب نبوده اند بپذیرید. برنامه ها را تغییر دهید و یک بار دیگر برای رسیدن به هدف مورد نظرتان بادبان ها را برافرازید.


۱۵- تصویری از خود را که به اندازه کافی پایدار باشد به مدت طولانی پیش چشم ذهنتان نگه دارید تا به سوی آن کشیده شوید.


۱۶- اگر بر نفس خود غلبه نکنید بر شما غلبه می نماید.


۱۷- پله های فوقانی نردان موفقیت هیچگاه شلوغ نیست.


۱۸- تا وقتی که نیاموخته اید با کسانی که همیشه با شما موافقت نمی کنند مدارا نمایید، تا وقتی که عادت گفتن کلماتی خوشایند به آنانی را که تحسین نمی کنید پرورش نداده اید، تا وقتی که عادت جستوجوی خوبی های دیگران به جای بدی های آنان را در خود شکل نداده اید، موفق یا شاد نخواهید شد.


۱۹- باید درگیر شوید تا تاثیر بگذارید. هیچ کس با گزارش داور در مورد تیم های پیروز و شکست خورده تحت تاثیر قرار نمی گیرد.


۲۰- فرد، برای پیروزی، باید خصوصیتی داشته باشد و آن مشخص بودن هدف، دانستن آنچه که می خواهد و میلی سوزان برای تصاحب آن است.


۲۱- اینکه بهترین و سریعترین راه موفقیت، کمک به موفق شدن دیگران است واقعاً حقیقت دارد.


۲۲- هر کسی که طالب پیروزی در کاری است باید مایل به قطع راههای بازگشت باشد. تنها با این کار است که فرد از حفظ آن وضعیت ذهنی که به نام میل سوزان به پیروزی شناخته می شود – و برای پیروزی ضروری است – می تواند مطمئن گردد.


۲۳- قبل از اینکه موفقیت نصیب هر کسی شود بدون شک ضربه هایی از زندگی خواهد خورد و احتمالا چند بار شکست خواهد خورد وقتی کسی با نا ملایمات روبرو می شود و این ناملایمات او را مغلوب می کنند راحت ترین کار و منطقی ترین کار عقب نشینی به نظر می رسد و این دقیقاً همان کاری است که اکثر مردم انجام می دهند.


۲۴- دیدگاه ها و رویاهای خود را گرامی بدارید چون آنها کودکان روح شما و تصویر نهایت خواسته های شما هستند.


۲۵- خواستن نقطه آغاز همه دست آورد هاست نه یک امید، نه یک آرزو، اما یک تمایل شدید و آتشی که بر هر چیزی غلبه می کند.


۲۶- منتظر نشوید هیچ زمانی مانند اکنون نخواهد بود.


۲۷- هر بدبختی هر شکستی هر اندوهی در خود دانه ای حمل می کند که در آن سودی معادل یا بیش از هزینه صرف شده نهفته است.


۲۸- ابتدا فکر است که عمل می کند سپس این فکر سازماندهی می شود تا ایده ها و نقشه ها ساخته شوند. سپس این ایده ها و نقشه ها تبدیل به واقعیت می شوند. همانطور که مشاهده می کنید شروع کار با تخیل شما آغاز می شود.


۲۹- کاملاً درست است که با کمک کردن به دیگران برای رسیدن به موفقیت می توانید بزرگترین موفقیت ها را در کمترین زمان بدست آورید.


۳۰- همانند چشم که برای دیدن نیاز به نور دارد ذهن ما هم برای درک کردن نیاز به ایده دارد.


۳۱- طلایی که از فکر مردم می توان استخراج کرد بسیار بیشتر از طلایی است که در کل کره زمین وجود دارد.


۳۲- بیشتر افراد بزرگ موفقیت اصلی خود را یک مرحله پس از شکست بدست آورده اند.


۳۳- هیچ کسی نمی تواند در مسیر تلاش و کوشش باقی بماند در حالیکه از آن کار متنفر است.


۳۴- هیچ کس ارزش را با موفقیت پشت سر هم بدست نیاورده است بلکه حداقل یکبار یا بیشتر شکست را تجربه کرده است.


۳۵- قبل از اینکه چیزی بدست بیاورید باید هزینه آن را بپردازید.


۳۶- اگر کمی فکر کنید احتمالاً به یاد می آورید که هیچ چیز جز خودتان نتوانسته موفقیت را برای شما به ارمغان بیاورد.


۳۷- موقعیت بزرگ زندگی شما ممکن است همین لحظه ای باشد که در آن قرار دارید.


۳۸- هر گاه شکست می خورید آنرا به عنوان یک پیام که می گوید نقشه شما بی عیب نبوده است قبول کنید. و طرح و نقشه خود را از دوباره بازسازی نمایید و دوباره به سمت هدفی که به شدت به آن معتقد هستید گام بردارید.


۳۹- ما از دیدن آغاز می کنیم، بنابراین در انتخاب محیط و دوستان خود بسیار بسیار دقت نمایید چون محیط زمینی است که غذای ذهن شما از آن می روید هر غذایی که وارد مغز شما شود همان هم استخراج خواهد شد.


۴۰- پیروزی همیشه نصیب فردی خواهد شد که از مبارزه دست نمی کشد.

معرفی آنتونی رابینز :

antoni

آنتونی یا تونی رابینز نویسنده و سخنران مقتدرامریکایی در ۲۹ فوریه ۱۹۶۰ در کالیفرنیا بدنیا آمد. شهرت عمده او به خاطر سلسله کتاب هایش در زمینه موفقیت است. آنتونی رابینز بیش از نیمی از عمر خود را صرف کمک به دیگران کرده، تا عظمت وجود خود را کشف نموده و آن را بهتر سازد. او یکی از موفق ترین افراد ایالات متحده در زمینه بهبود عملکرد دیگران است.

وی بنیانگذار و رئیس هیأت مدیره بنیاد آنتونی رابینز است که به منظور کمک به افراد برای رسیدن به موفقیت های فردی و حرفه ای تأسیس شده است. رابینز برای بهبود عملکرد کارکنان ، با سازمانهایی از قبیل IBM، American express ، Mac Daglas ، AT&T و ارتش ایالات متحده و همچنین تیم های ورزشی لس آنجلس و قهرمانان مدال طلای المپیک همکاری داشته است.

وی همچنین مورد مشاوره بسیاری از چهره های معروف جهانی بوده و در مورد بازسازی شهر شفیلد که چهارمین شهر بزرگ انگلستان است، طرف مشورت بوده است. وی درصدد است تا با کمک به افراد، جهان را به جای بهتری برای زیستن تبدیل نماید. او می خواهد به افراد جامعه کمک کند تا سرنوشت خود را به دست گیرند، روابط خود را با دیگران بهبود بخشند، به دنبال هدفهای ارزشمند زندگی خود بروند، بر ناکامی های عاطفی یا مالی غلبه کنند و به سهم خود، به جامعه و کشور خدمت نمایند. سالهاست که او بدون خودخواهی، نیرو و منابع خود را در اختیار نیازمندان قرار داده است.

وی در سال ۱۹۹۱ بنیادی غیرانتفاعی را بوجود آورد که هدف آن، کمک به کودکان عقب مانده، افراد بی خانمان، سالمندان و زندانیان است. رابینز از روش های گوناگونی برای بالا بردن سطح زندگی خود و دیگران استفاده می نماید . او بر این اعتقاد است که فرایند تفکر و ارزیابی، چیزی جز پرسش و پاسخ درونی نمی باشد. می دانیم که نحوه تفکر و ارزیابی ما (که خود ارزیابی هم به عوامل گوناگون و موقعیت آن بستگی دارد )، احساس ما را شکل می دهد و با توجه به اینکه یک شخص هر چقدر هم که عاقل و بالغ باشد، بر مبنای احساسات خود و نه بر اساس فکر خود عمل می کند، پس نوع احساس ما در هر لحظه، رفتار ما را شکل داده و این رفتارها و عادت هایی که شاید در بسیاری از مواقع، متوجه میزان بازدارندگی آنها نمی شویم و سرانجام سرنوشت ما را رقم می زنند.

 

جملات آنتونی رابینز :

۱- معتقدم که زندگی همواره میزان پایبندی ما را می سنجد و بهترین پاداشها در زندگی از آن کسانی است که پایبندی بی پایان خود به عمل کردن تا دستیابی به نتیجه را نشان می دهند. این میزان ثبات رای می تواند کوه ها را تکان دهد، ولی باید مستمر و مستحکم باشد. هر چند که ساده به نظر می رسد ولی وجه تماز آنانی که در زندگی به رویاهای خود می رسند و آنهایی که با پشیمانی زندگی می کنند همین است.


۲- به این باور رسیده ام که همه شکست ها و ناکامی های گذشته ام پایه ای برای ادراکاتی بوده اند که توانسته اند سطح جدیدی از زندگی ام را، که اکنون از آن لذت می برم، بیافزایند.


۳- راه دستیابی به موفقیت عمل گسترده و مصمم است.


۴- مهم نیست که چه بدست می آوریم. بلکه چه کسی می شویم و چه چیزی می دهیم است که به زندگی ما معنی می بخشد.


۵- اغلب مردم خبر ندارند که اگر ما همه منابع خود را برای کسب تبحر در یک زمینه خاص زندگی متمرکز کنیم فوراً به چه قدرت عظیمی دست پیدا می کنیم.


۶- وقتی ارزش زمان را دریابید خواهید دید که اغلب مردم توانایی خود برای انجام امور ظرف یک سال را دست بالا و توانایی خود برای انجام امور ظرف یک دهه را دست کم می گیرند!


۷- ببینید، بسیاری از مردم می دانند که در زندگی چه باید بکنند ولی عده کمی به آنچه که می دانند واقعاً عمل می نمایند. دانستن کافی نیست! باید عمل کنید.


۸- عمل، کلید بنیادی رسیدن به همه موفقیت هاست.


۹- آنچه که اکنون برای شما اتفاق می افتد یا قبلا اتفاق افتاده است تعیین کننده آنچه که خواهید شد نیست. بلکه تصمیماتتان درباره اینکه بر چه چیزی تمرکز کنید، معنی وسایل برای شما و آنچه را که در مورد آنها انجام خواهید داد سرنوشت نهایی تان را رقم می زند.


۱۰- خود را در چنان شرایط فکری قرار دهید که به خود بگویید “در اینجا موقعیتی وجود دارد که بیش از گذشته شادی کنم، توان و قابلیت انجام هر چه را که لازم است دارم”


۱۱- سوالهای کیفی زندگی با کیفیت می آفرینند. افراد موفق سوالهای بهتری می پرسند و در نتیجه جوابهای بهتری هم می گیرند.


۱۲- موفقیت در زندگی حاصل قضاوت صحیح است. قضاوت صحیح معمولا ناشی از تجربه است. تجربه هم معمولا از قضاوت ناصحیح بدست می آید.


۱۳- آنچه را که می توانیم یا نمی توانیم انجام دهیم و یا آنچه را که ممکن یا غیرممکن می دانیم به ندرت تابعی از توانایی های واقعی ما است. بلکه بیشتر تابعی از آنچه درباره خود می اندیشیم می باشد.


۱۴- اعتقادات قدرت ساختن و قدرت نابودکردن دارند. انسانها از این توانایی عالی برخوردارند که بتوانند از هر تجربه ای در زندگیشان مفهومی خلق کنند که قدرت آنان را از دستشان بگیرد یا اینکه واقعا زندگیشان را نجات بخشد.


۱۵- همواره قدرت افراد را در تغییر ناگهانی هر چیزی در زندگی شان دیده ام. آموخته ام که منابع مورد نیاز برای تبدیل رویاهای ما به واقعیت در درونمان قرار دارند و فقط منتظر روزی هستند که تصمیمی بگیریم بیدار شویم و حق خدادادی خود را طلب کنیم.


۱۶- ما تنها موجودات روی زمین هستیم که از آنچنان توان درونی غنی برخورداریم که نه وقایع بلکه نحوه تفسیر ما از وقایع است که تعیین کننده اندیشه ما درباره خودمان و چگونگی عملکردمان در آینده است.


۱۷- ببینید هیچ وقت محیط یا وقایع زندگی مان این کار را نمی کنند. بلکه مفهومی که به وقایع می دهیم یا نحوه تفسیر ما از آنها است که شکل دهنده آنچه که امروز هستیم و آنچه فردا خواهیم شد می باشد.


۱۸- وقایع زندگی ما را شکل نمی دهند، بلکه باور ما از معنی وقایع این کار را می کند.


۱۹- یکی از دلایل اینکه عده کمی از ما به آنچه که واقعا می خواهیم می رسیم این است که به کانون توجه خود جهت نمی دهیم و توان خود را بر چیزی متمرکز نمی سازیم. اغلب مردم راه خود در زندگی را به صورت سرسری طی می کنند و هیچگاه تصمیمی نمی گیرند که در چیز خاصی تبحر پیدا کنند.


۲۰- اگر همان کاری را کنید که همیشه می کرده اید به همان چیزی می رسید که تاکنون رسیده اید.


۲۱- اختیار احساسات روزمره خود را بدست گیرید و شروع به تغییر شکل آگاهانه و سنجیده زندگی خود نمایید.


۲۲- اکنون به یک چهار راه رسیده اید. موقعیتی برای اخذ مهم ترین تصمیمی که می توانید بگیرید یافته اید. گذشته را فراموش نمایید. امروز که هستید؟ تصمیمی گرفته اید که اکنون واقعا چه کسی باشید؟ به آنچه که قبلا بوده اید نیاندیشید. اکنون که هستید؟ تصمیمی گرفته اید چگونه فردی باشید؟ این تصمیم را آگاهانه بگیرید. با دقت و با قدرت.


۲۳- همه پیشرفتهای غیرمنتظره شخصی با تغییری در باورها شروع شده اند. ما چگونه تغییر می کنیم؟ موثرترین راه این است که در فکر خود رنج فراوانی را به باورهای قدیمی مربوط سازیم. باید عمیقا در روح خود احساس نمایید که این باور نه تنها موجب رنج شما در گذشته شده، بلکه در حال حاضر هم چنین می کند و نهایتا در آینده هم رنج نصیب شما خواهد نمود. سپس باید لذت فراوانی را با یک باور قدرتمند و جدیدی همراه سازید.


۲۴- در لحظات تصمیم گیری است که سرنوشت شما شکل می گیرد.


۲۵- اعتقاد دارم، بیش از هر چیزی، تصمیمات ما و نه شرایط زندگیمان سرنوشتمان را تعیین می کنند.


۲۶- مهم ترین کاری که برای دستیابی به اهدافتان باید بکنید این است که بلافاصله پس از تعیین هدف حرکت نمایید. مهم ترین قواعدی را که در راه رسیدن به اهدافم بکار بستم از مرد بسیار موفقی آموختم که به من یاد داد ابتدا هدفمم را بنویسم و سپس هیچگاه نگاهم را از روی آنچه نوشته ام بر ندارم مگر اینکه گام مثبتی در جهت رسیدن به آن بردارم.


۲۷- زندگی شما در همان لحظه ای که تصمیمی نو، متعهدانه و سنجیده می گیرید تغییر می کند.


۲۸- اهداف ما وسیله ای برای رسیدن به یک پایان هستند، نه مقصود نهایی زندگی. فقط ابزارهایی هستند که باید توجهمان را بر آنها متمرکز کنیم تا ما را در جهتی حرکت دهند. تنها دلیلی واقعی دنبال کردن اهدافمان، رشد و گسترش خودمان است. صرف رسیدن به اهداف هیچ گاه ما را در دراز مدت خوشبخت نخواهد کرد. بلکه آنچه می شوید است که پس از غلبه بر موانع سر راه رسیدن به اهدافتان، عمیق ترین و بادوام ترین احساس رضایت را به شما می دهد.


۲۹- صریحاً تصمیم بگیرید که چه چه چیزی است که کاملا به رسیدن به آن پایبند هستید. برای این کار
۱. باید بخواهید که به شکل گسترده ای عمل کنید.
۲. تشخیص دهید که چه چیزی کارایی دارد و چه چیزی نه.
۳. همواره در راهکار خود تغییراتی ایجاد نمایید تا به آنچه که می خواهید برسید و در این بین از همه امکاناتی که زندگی برایتان فراهم می نماید استفاده کنید.


۳۰- اگر نمی توانید باید مجبور شوید. اگر مجبور باشید می توانید.


۳۱- ما هماهنگ با دیدگاهمان از اینکه واقعا چه هستیم عمل می کنیم، چه آن دیدگاه درست باشد و چه نه.


۳۲- هرگاه صادقانه بخواهید تغییری بوجود آورید اولین کاری که باید بکنید بالا بردن سطح معیارهایتان است. وقتی مردم از من می پرسند که هشت سال پیش چه چیزی زندگی ام را تغییر داد پاسخ می دهم قطعا مهم ترین عامل توقعم از خودم بود. آنچه را که دیگر در زندگی ام قبول نمی کردم، آنچه را که دیگر تحمل نمی کردم و آنچه را که شوق رسیدن به آن را داشتم بر روی کاغذ آوردم.


۳۳- طرز فکری که ما را به جائی رسانده است که اکنون هستیم ما را به جائی که می خواهیم برویم نخواهد رساند.


۳۴- گاهی کارها دقیقا طبق برنامه پیش نمی رود. اما اگر یقین کنید که فصل ها جای خود را به یکدیگر می دهند، متوجه می شوید که در دراز مدت نوبت برداشتن محصول هم خواهد رسید.


۳۵- به پشتکار سنگتراش توجه کنید. چگونه وی سنگ به آن بزرگی را می شکند و به آن شکل می دهد. او هر سنگ سختی را با تیشه می تراشد. ضربه اول حتی خراشی جزئی هم بر سنگ وارد نمی کند.

اما او پشت سر هم صدها و یا هزاران ضربه می زند حتی در مواقعی که حرکات او بیهوده به نظر می رسند دست از تلاش بر نمی دارد، زیرا می داند که اگر کسی فوراٌ به نتیجه نرسد معنی اش این نیست که پیشرفت نمی کند.

پس او از زدن ضربه دست نمی کشد. زمانی فرا می رسد که سنگ دو نیم می شود.

آیا فقط ضربه آخر مؤثر بوده است؟ البته خیر، تلاش مستمر او نتیجه داده است.


۳۶- به خاطر داشته باشید که عشق بزرگ و موفقیت های بزرگ مستلزم ریسک های بزرگ هستند .


۳۷- همه ی آنچه را که می شنوید باور نکنید، همه ی آنچه را که دارید خرج نکنید و یا همان قدر که می خواهید نخوابید.


۳۸- این سه نکته را به یاد داشته باشید: احترام به خود، احترام به دیگران و مسئولیت همه کارهایتان را پذیرفتن.


۳۹- آیا تا کنون برای گرفتن تصمیمی ساده مثلاٌ شروع به ورزش، دچار مشکل شده اید؟
به احتمال زیاد علتش این بوده است که موضوع رابیش ازحد پیچیده کرده، توجه خود به دهها کار مقدماتی کوچک معطوف ساخته اید…
تفاوت در اعمالی که باید انجام شود نیست بلکه در نحوه ارزیابی آنهاست. برای تغییر در نحوه زندگی، نحوه ارزیابی را عوض کنید.


۴۰- اگر داشتن فکر و اندیشه مثبت به تنهایی کارساز بود، باید همه در کودکی اسب های کوچک داشته و اکنون نیز زندگی رویایی داشته باشیم؛ هر موفقیت بزرگ با عمل به دست می آید.

 

معرفی جیم ران :

jimran

«اِ. جیمز رآن» ، معروف به جیم رآن-Jim Rohn متولد سپتامبر سال ۱۹۳۰، کارآفرین، نویسنده و سخنران انگیزشی آمریکایی. کارهای او تأثیر مستقیمی بر آفرینش و گسترش افراد دیگری که در صنعت رُشد شخصی فعّالیّت داشتند، از قبیل آنتُنی رابینز، مارک ویکتُر هَنسِن، برایان تریسی و جَک کَنفیلد داشت.

کودکی تا جوانی

«جیم رآن» در مزرعه ای واقع در ایالت آیداهوی ایالات متّحده ی آمریکا به دنیا آمد. وی دانشجوی انصرافی کالج برآن ، واقع در ایالت مینسوتای آمریکا ست.

زندگی کاری

تا سنّ ۲۵ سالگی مانند همه یِ اقشار متوسّطِ مقروض، به بی راهه می رفت و نمی توانست راهی برای رسیدن به آرزوهای خود بیاید. در همین زمان با کارآفرینی به نام جان اِرل شُف(John Earl Shoaff ) آشنا شد؛ به طوری که مسحورِ ثروت، فهم تجاری، جذبه و فلسفه ی زندگی او شد. «رآن» به سازمان فروش مستقیم «شُف» پیوست و فرآیندی از رُشد شخصی را آغاز کرد که نهایتاً به میلیونر شدن «جیم رآن» در سنّ ۳۱ ساله گی انجامید. متأسفانه «آقای شُف» که آرزوی دیدن چنین لحظه ای را داشت، یک سال پیش از آن که «جیم رآن» میلیونر شود، درگذشت. هم چنان که زمان می گذشت، «رآن» فهمید اکثرِ مردم خواستار شنیدن داستان از فرش به عرش رفتن و فلسفه ی رُشد شخصی او که او را به این کمال و فضیلت رسانده بود، هستند. پس از آن، «رآن» تا زمان مرگ به مدّت ۴۰ سال تجربه یِ خویش را در سمینارهایش بیان می کرد. ۴ میلیون نفر در سراسر جهان در سمینارهای وی شرکت کرده اند. وی در سال ۱۹۸۵م. جایزه ی CPAE را از انجمن سخن رانان ملّی آمریکا دریافت کرد. او هم چنین مؤلّف ۱۷ کتاب و کتاب صوتی و برنامه یِ ویدیویی ست. در سال ۲۰۰۳م. به عنوان مربی و عضو افتخاری موزه ی رادیو و تلویزیون پیوک مشغول به برگزاری جلسات آموزشی برای کودکان و بزرگ سالان بود.

گفته های درباره جیم ران

جیم رآن» به عنوان یک فیلسوف تجاری شناخته شده است. او مدعی تدریس حقایق ناب نبود، بلکه اصول بنیادین را تدریس می کرد و می گفت:

«هیچ اُصول بُنیادین جدیدی وجود ندارد. حقیقت چیز جدیدی نیست، بلکه پیر و کُهنه است. شما باید به کسانی که می گویند: «بیایید عتیقه هایِ دست ساز من را ببینید.» شکّ کنید؛ چون اگر عتیقه است، تو نمی توانی آن را ساخته باشی.»

«هر که به مردم خدمت کند، خود را در راه بزرگی و عظمت، ثروت، رضایت، اعتبار و لذت قرار می دهد.»

«مطالب سبک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شوید، ولی رشد نمی کنید.»

«آرزو نکنید که مسایل آسان تر باشند، بلکه آرزو کنید شما بهتر شوید.»

«مهمترین خواسته یِ شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بلکه باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.»

«زمانی که شدیداً خواستار چیزی هستید، حتماً راهی برای دستیابی به آن پیدا خواهید کرد.»

«بدون احساس ضرورت، اشتیاق ارزش خود را از دست می دهد.»

«مهم نیست که از کدام طرف حصار می پرید، مهم پریدن است. بدانید که بدون تصمیم گیری، هیچ پیش رفتی وجود نخواهد داشت.»

«با تحصیلات رسمی تنها می توان گذران زندگی کرد، اما با خودآموختگی می توان ثروت اندوخت.»

«برای هر تلاش ساختار یافته چندین پاداش وجود دارد.»

«زمانی را برای جمع بندی گذشته اختصاص دهید، سپس می توانید طرحی بر اساس تجربیاتتان رسم کنید و از آن برای سرمایه گذاری در آینده بهره برید.»

«جیم رآن» در ۵ دسامبرِ ۲۰۰۹م. در وست هیلز کالیفرنیا پس از ۱۸ ماه مبارزه با بیماریِ فیبرُزِ ریوی درگذشت.

روحش شاد! یادش گرامی

جملات جیم ران :

۱- شکست یک واقعه منفرد و ناگهانی نیست. یک شبه شکست نمی خورید، بلکه شکست از چند اشتباه در قضاوت تشکیل گردیده که هر روز تکرار شده اند.


۲- بیاموزید که کمکتان به مردم چیزی بیش از ایجاد شغل برای آنها باشد. آنان را در زندگیشان کمک کنید.


۳- انگیزه به تنهایی کافی نیست. اگر در شخص ابلهی انگیزه ایجاد نمایید، آنگاه ابلهی با انگیزه خواهیم داشت.


۴- موفقیت از بیست درصد مهارت و هشتاد درصد راهبرد تشکیل یافته است. ممکن است روش خواندن را بلد باشید ولی از آن مهم تر این است که برنامه شما برای خواندن چیست؟


۵- موفقیت، بیشتر آن چیزی است که هستیم نه آنچه که داریم.


۶- موفقیت را نباید دنبال نمود. بلکه باید با شخصیتی که خواهیم یافت آن جذب کنیم.


۷- خود انگیزش بهترین انگیزش است. عده ای می گویند “ای کاش کسی پیدا می شد و حالم را جا می آورد “اگر آن فرد پیدا نشود چه؟ باید برنامه بهتری برای زندگیشان داشته باشید.


۸- خواستن آغاز دریافت کردن است. اطمینان یابید که با قاشق چایخوری به سراغ اقیانوس نمی روید. حداق سطلی با خود ببرید تا کودکان مسخره تان نکنند.


۹- یا شما روز خود را اداره می کنید و یا این روز است که شما را اداره خواهد نمود.


۱۰- آموزش رسمی روزی بخور و نمیری نصیبتان می کند ولی خودآموزی ثروتی نصیبتان می نماید.


۱۱- این سوالها را باید همواره از خود بپرسید: با چه کسانی هستم؟ با من چه می کنند؟ موقع مطالعه چه چیزی مرا دیده اند؟ چه چیزی از من شنیده اند؟ می خواهند به کجا بروم؟ می خواهند به چه فکر کنم؟ و از همه مهم تر اینکه می خواهند چه کسی بشوم؟ سپس سوال اصلی را از خودتان بپرسید: آیا مورد قبول است؟ زندگی شما با تغییرات عمدی و نه به صورت اتفاقی بهتر خواهد شد.


۱۲- اگر از امور آنگونه که هستند راضی نیستید تغییرشان دهید! درخت که نیستید.


۱۳- موفقیت یعنی انجام امور عادی به صورتی غیرعادی عالی.


۱۴- مشکلاتی که با آنان روبرو خواهید شد همراه با پیشرفت شما حل خواهد گردید. به پیش روید، سپیده خواهد آمد و نور با روشنی بر راهتان خواهد تابید.


۱۵- ارزش اصلی زندگی به آن چیزی نیست که بدست می آورید. ارزش اصلی زندگی به آن چیزی است که می شوید.


۱۶- رفتار شما بیانگر قبول قوانین طبیعی یا رد قوانین طبیعی از جانب شما است.


۱۷- سه سوال است که برای حل هر مشکلی باید از خود بپرسید: اولاً چه می توانم بکنم؟ ثانیاً چه چیزی می توانم مطالعه نمایم؟ ثالثاً از چه کسی بپرسم؟


۱۸- باید مسئولیت شخصی داشته باشید. نمی توانید شرایط، فصول یا جهت وزش باد را عوض کنید. ولی می توانید خودتان را تغییر دهید. این چیزی است که به عهده شما است.


۱۹- غفلت های کوچک، راهی به سوی اشتباهات بزرگ و اتلاف زمان هستند.


۲۰- بهترین تعریف موفقیت از دیدگاه من این است که یک زندگی خوب داشته باشی. بخشی از آن درآمد است. بخشی استقلال مالی است. بخشی رسیدن به هدف هایی است که در زندگی داری، رویاهایی که محقق می کنی، خانواده، فرزندان، نوه ها و ثمربخش بودن است. این خود دامنه وسیعی را در بر می گیرد.


۲۱- برای شروع کردن، چیز زیادی لازم نیست. کافی است شروع کنی و بعد فهرست دلایلت ادامه پیدا می کند و بیشتر می شود. بعد اگر به اندازه کافی از این دلایل داشته باشی، دیگر به من نمی گویی که: “صبح ها زود بیدار نمی شوی”، “شب ها تا دیر وقت بیدار نمی مانی”، “کتاب نمی خوانی”، “به نوارهای آموزشی گوش نمی دهی”، “معامله نمی کنی”، “یادداشت های روزانه ات را نمی نویسی”، “روی تقویت زبانت کار نمی کنی” و “روی مهارت هایت کار نمی کنی”.


۲۲- درست است. آنچه به دست می آوریم قطعاً ارزشمند است. اما بزرگترین ارزش، چیزی که به دست می آوریم نیست، بلکه بزرگترین چیزی است که می شویم.


۲۳- مطالب سبک را نخوانید، چون ممکن است با آن‌ها سرگرم شوید، ولی رشد نمی‌کنید.


۲۴- آرزو نکنید که مسایل آسان تر باشند، بلکه که آرزو کنید شما بهتر شوید.


۲۵- مهمترین خواسته ی شما از یک شغل، نباید این باشد که چه چیزی به دست می آورم، بلکه که باید این باشد که چه چیزی خواهم شد.


۲۶- زمانی که شدیداً خواستارِ چیزی هستید، حتماً راهی برای دست یابی به آن پیدا خواهید کرد.


۲۷- بدون احساسِ ضرورت، اشتیاق ارزشِ خود را از دست می دهد.


۲۸- مهم نیست که از کدام طرف حصار می پرید، مهم پریدن است. بدانید که بدون تصمیم گیری، هیچ پیش رفتی وجود نخواهد داشت.


۲۹- با تحصیلات رسمی تنها می توان گذران زندگی کرد، اما با خودآموختگی می توان ثروت اندوخت.


۳۰- برای هر تلاشِ ساختاریافته چندین پاداش وجود دارد.


۳۱- زمانی را برای جمع بندی گذشته اختصاص دهید، سپس می توانید طرحی بر اساسِ تجربیاتتان رسم کنید و از آن برای سرمایه گذاری در آینده بهره برید.


۳۲- خوشبختی ناشی از چیزهایی که داریم نیست، بلکه ناشی از نحوه زندگی ماست.


۳۳- اگر دلیل کافی داشته باشی به هر کاری توانا خواهی شد.


۳۴- شما نمی‌توانید شرایط، فصول یا جهت وزش باد را تغییر دهید، ولی می‌توانید خودتان را تغییر دهید.


۳۵- هدفی را برگزینید که آنقدر بزرگ باشد که در روند دستیابی به آن، به انسان باارزشی تبدیل شوید.


۳۶- اهداف و کوشش های گذشته ، فرصت ها و غنایم حال را برای مان ارمغان آورده اند.


۳۷-اگر امروز شروع به خواندن کتاب کنیم، رویدادهای روزانه‌ی خود را بنویسیم، در کلاسهای آموزشی شرکت کنیم، بیشتر گوش دهیم و ببینیم، می‌توان به جرأت گفت که امروز، اولین روز زندگی نوین ماست که به آینده‌ای بهتر می‌انجامد.


۳۸- اگر همین امروز دست به کار شویم و سخت‌تر بکوشیم و به هر روشی، تلاش آگاهانه و مداوم برای تبدیل خطاهای کوچک و مرگبار به دستورالعملهای سازنده و پرفایده داشته باشیم دیگر هرگز به فقط زنده بودن بسنده نخواهیم کرد زیرا مزه‌ی شیرین اصل زندگی را چشیده‌‌ایم.


۳۹- موفقیت و شکست هر دو عواقبی دارند، مانند پاداشهای محتوم یا ندامتهای گریزناپذیرِ حاصل از فعالیتهای گذشته. اگر چنین است پس چرا مردم درباره‌ی آینده‌ی خود نمی‌اندیشند و تأمل نمی‌کنند؟ پاسخ این سوال، ساده است: آنها در زمان حال گیر افتاده‌اند و آینده برایشان اهمیتی ندارد. مشکلات و پاداشهای امروز برای برخی از انسانها آنقدر جذاب است که حتی لحظه‌ای را به تفکر درباره‌ی آینده اختصاص نمی‌دهند.


۴۰- اگر همان روز اول که تصمیم اشتباهی می‌گیریم، آسمان بر سرمان خراب شود، بی‌شک تصمیماتی اتخاذ می‌کنیم که خطایمان تکرار نشود. مانند کودکی که با وجود فریادهای اخطار والدین خود، دستش را به اجاق نزدیک می‌کند و می‌سوزد ما نیز باید پیامدی فوری را تجربه کنیم تا تصمیم خطای خود را تکرار ننماییم.


مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید!!
دوره های حضوری و غیر حضوری از تمام کشور
مشاوره رایگان دوره های مدیریت : 05138911180 و یا 09303702299