صفحه اصلی » مهارت های ارتباطی » چگونه سخنرانی کنیم
مدیریت اجرایی MBA
دوره مدیریت فروش و بازاریابی حرفه ای

چگونه سخنرانی کنیم

حتماً کسانی را دیده اید که خیلی عالی صحبت می کنند و وقتی که صحبت می کنند همه مجذوب آنها می شوند و واژه هایی که استفاده می کنند زیبا هستند و وقتی که یک داستانی را تعریف می کنند همه لذت می برند از آن داستان، وقتی که با تلفن صحبت می کنند خیلی محکم و با اقتدار این کار را انجام می دهند، زمانی که سخنرانی همه را مجذوب خود می کنند و کلاً ما به آنها می گوییم افرادی که کلامشان کاریزما دارد. افرادی که خودشان از صحبت کردن لذت می برند و دیگران هم از صحبت کردن آنها لذت می برند اما نوبت به ما که می رسد خیلی خوب این کار را انجام نمی دهیم ، یعنی زمانی که می خواهیم صحبت کنیم معمولاً با اجبار و تحت فشار است یعنی اگر از ما بخواهند که کنفرانس ارائه کنیم، اگر لازم باشد که یک گزارش ارائه کنیم یا اگر که مجبور باشیم که یک داستانی راتعریف کنیم این کار را انجام می دهیم یا اگر هم از روی علاقه این کار را انجام دهیم دیگران خیلی علاقه ای ندارند که داستان و صحبت ما راگوش کنند و این اصلاً خوب نیست و ما باید ویژگیهای خیلی خوبی داشته باشیم تا بتوانیم کاریزمای کلام خود را افزایش دهیم و کلامی کاریزماتیک داشته باشیم ، آنقدر زیبا صحبت کنیم که همه را به خود جلب کنیم و اگر دنبال چنین چیزی هستید به شما تبریک می گویم، شما انتخاب درستی داشتید و بازهم به شما تبریک می گویم به این دلیل که به اعتماد به نفس خودتان که ستونش خوب صحبت کردن است توجه می کنید.

چگونه سخنرانی کنیم

 خوب صحبت کردن اکتسابی است ویا ذاتی؟

قبل از هر چیز اجازه بدهید یک توضیح مختصری را ارائه کنم ، سوالی که برای خیلی ها چه در دوره های ما و چه در کارگاه های ما پیش می آید این است که آیا مهارتهای خوب صحبت کردن اکتسابی هستند ویا ذاتی؟ یعنی ما ذاتاً سخنران خوبی هستیم و ذاتاٌ خوش صحبت هستیم و یا نه می توانیم این مهارت را کسب کنیم.

من نمی خواهم بگویم هیچ کسی ذاتاً سخنور نیست، خیلی ها هستند که بدون هیچ تمرین خاصی خوب صحبت می کنند، اما برخی هستند که با تمرین به این جایگاه رسیده اند و من اعتقاد دارم این افراد می توانند واقعاً موفق باشند، یکی از آن افراد من هستم، نخستین سخنرانی من یک افتضاح بسیار بزرگ بود و با تمرین توانستم آنقدر مهارتهای سخنرانی خود را بهبود ببخشم که الان در جمع ها از من دعوت می کنند برای سخنرانی و هم خودم از سخنرانی لذت می برم و هم مخاطبانم و این از تشویق هایشان مشخص است بنابراین فکر نکنید که اگر ذاتاً سخنور خوبی نیستید تا ابد سخنور خوبی نخواهید شد نه اگربه درستی و صحیح تمرینها را انجام دهید مطمئن باشید که می توانید مهارتهای سخنرانی خودتان را بهبود ببخشید.

گام هایی که باید برا سخنران شدن بردارید!

اما برویم سراغ گام های مهارتهای ارتباطی و کلامی. گام نخست ناتوانی ناآگاهانه است یعنی مایی که می خواهیم این مهارتها را یاد بگیریم در آغاز کار نه میدانیم نه می توانیم، یک شرایط واقعاً بد است و متأسفانه خیلی از افراد در این شرایط قرار گرفتند.

مرحله دوم ناتوانی آگاهانه است یعنی ما متوجه می شویم که نمی توانیم، مرحله خیلی خوبی است وقتی ما متوجه می شویم کار ما مشکل دارد اتفاق خیلی خوبی رخ می دهد و ما پیگیر این موضوع می شویم که وارد مرحله سوم شویم یعنی توانمندی آگاهانه یعنی یاد می گیریم که جذاب صحبت کنیم، یاد می گیریم که هنگام صحبت کردن از بدنمان، حالات چهره مان و لحنمان خوبی استفاده کنیم و پس از مدتی که این موضوع تمرین شد وارد فاز چهارم می شویم یعنی توانمندی ناآگاهانه یعنی حالتی که بدون اینکه ما خودمان توجه کنیم خیلی خوب و عالی صحبت کنیم، خیلی وقتها وقتی که من می خواهم صحبت کنم اصلاً توجهی به لحنم نمی کنم و ذهنم یادگرفته این کار را به طور ناآگاهانه و ناخوآگاه انجام دهد.

نکته دیگری که می خواهم خدمتتان عرض کنم این است که هشتاد درصد افراد با بهره هوشی بالا از صحبت های یک سخنران یادداشت برداری می کنند. مطمئنم که شما هم در رده افراد باهوش قرار دارید به خاطر اینکه پیگیر این موضوعات برای موفقیت خودتان هستید بنابراین اگر فراموش کرده این کاغذ یا قلم را پیشنهاد می کنم این فایل را نگه دارید و یک کاغذ و قلم بیاورید و برویم سراغ محتوای اصلی کارمان.

اینجا من قصد دارم از لایه های یادگیری بگویم،لایه هایی که استوارت برند در کتاب چگونه ساختمانها یاد می گیرند بیان کرده است که این لایه ها از بالا به پایین است ، لایه های بالایی را خیلی راحت می توان تغییر داد و لایه های پایینی عمیق تر می شود و تغییر دادنش سخت تر است. لایه های بالایی اطلاعات است مثلاً زمانی که من به شما می گویم اینجا هوا گرم است اطلاعات و دانش شما بیشتر می شود، خیلی ساده است و با گفتن این ارتباط برقرارمی شود اما زمانی که من یک مهارتی مانند سخنرانی را به شما بگویم آنوقت با گفتن موضوع حل نمی شود و باید تمرین کنید. زمانی که به یک نفر می گویند که مثلاً در بسکتبال باید چطور رفتار کنید و چطور دریبل بزنید ممکن است با گفتن آن فرد دانشش زیاد شود اما مهارتش به هیچ عنوان افزایش پیدا نمی کند و باید تمرین کند و زمان بیشتر و انرژی بیشتری را نیاز دارد، اما یک مرحله دشوارتر هم وجود دارد و آن فرهنگ و شخصیت ماست که بسیار تغییر دادنش سخت است. خوشبختانه قسمت عمده مهارتهای کلامی در لایه میانی قرار دارد یعنی آن قسمتی که مربوط به تمرین و مهارتهاست و با کمی تمرین و با کمی دانش می توانید به جایگاه بسیار بالایی در آن نایل شوید.

از چه عبارت و واژه هایی استفاده کنیم؟

امروز بر آن هستم در باب چونی، چیستی و چرایی این مهم برای شما صبحت کنم که بهترین واژگان در ادب پارسی به منظرو اغنای حضار چیست؟

الان فکر می کنم تک تک حضار حق دارند چیزی را سمت پرت کنند و بگویند که چرا اینگونه صحبت می کنید،به ویژه کسانی که من را می شناسند، خیلی ها فکر می کنند وقتی ما می گوییم که از واژه های قشنگ استفاده کنیم منظورمان این است که مانند خودمان نباشیم و کس دیگری باشیم و کار دیگری را انجام دهیم در صورتی که اصلاً این موضوع صحت ندارد و این ما هستیم که خودمان تعیین کننده هستیم که چه کسی باشیم، پیشنهاد می کنم که اصیل باشیم و خومان باشیم. یک جمله زیبایی را می خواهم برای شما نقل کنم از یک نویسنده خیلی معروف به نام سوزان روآن نام دارد و می گوید که خودت باش توصیه خوبی است و فقط دریک زمان نباید خودت باشی و آن زمانی است که بقیه از تو فرار می کنند و بیشتر ما می بینیم که بقیه از ما فرار نمی کنند و بنابراین اینکه خودمان باشیم خیلی هم خوب است. من یک مثال ساده را همیشه می زنم، می گویند که چند نفر از بهترین دوستانتان و چند نفر از خانواده خودتان در ردیف جلوی سخنرانی نشسته اند، اگر طوری صحبت می کنید که مخاطبان همه جا می خورند که این فرد چرا اینطوری صحبت می کند مطمئن باشید که خودتان نیستید و اگر احساس می کنید که خود شما مشکل دارد ، خودتان را تغییر دهید نه اینکه نقش بازی کنید.

برویم سراغ کتاب THE WORDS THAT WORKS این کتاب چند ویژگی از عبارات و واژههای مناسب را بیان کرده است. نخستین ویژگی ساده بودن است ما نباید خیلی دنبال چیزهای دشوار و عجیب که هرکسی راحت متوجه نشود بگردیم این اشتباه خیلی بزرگی است.

دومین موضوع این است که قابل تصویرسازی باشد یعنی مخاطبان بتوانند آن چیزی را که ما می گوییم در ذهن خود بسازند. هرچقدر که صحبت ما تصویری تر باشد مخاطبین بهترمی توانند متوجه شوند به خاطر همین است که ما مثال می زنیم و داستان تعریف می کنیم و به همین خاطر است که می گوییم از واژه های خیلی سخت استفاده نکنید.

ویژگی بعدی این است که متناسب با جمع باشد. خیلی مهم است که ما با چه کسی صحبت می کنیم اگر برای کودکان من چنین صحبتی را ارائه دهم مطمئناً سالن ظرف چند دقیقه خالی می شود و از آن طرف مثلاً حضار ما افرادی هستند که رده ی سنی مثلاً هفتاد و هشتاد سال دارند و من بگویم “سلام دوستان عزیز حالتان چطور است خیلی خوش آمدید بچه ها امروز من می خواهم درمورد کاریزمای کلمات صحبت کنم” شک نکنید که به این افراد برمی خورد و سالن را ترک می کنند. بنابراین خیلی مهم است که کلام ما متناسب با شرایط باشد. در یک جمع پزشکی اگر ما از واژههای تخصصی استفاده نکنیم مطمئناً کسی حرف ما را متوجه نمی شوند می گویند که چرا اینقدر بی ارزش صحبت می کنی؟ و اگر همان آدم که درجمع پزشکی از واژه های تخصصی کم استفاده می کرد در جمع مردم عادی هم همینطور صحبت کند به او می گویندکه ما هیچ چیز متوجه نمی شویم. پس خیلی مهم است که متناسب باشد و پیشنهاد بعدی این است که گاهی اوقات متفاوت باشد. منظورم از متفاوت را بگذارید کمی واضح تر عرض کنم، اینکه شیک باشد، واژه ای باشد که هرکسی استفاده نکند و نه همه واژه های ما ولی یک سری از واژه ها را باید دورشان را خط بکشیم و از دایره واژگانمان کنار بگذاریم و یک سری را نگه داریم.


مشاوره رایگان همین حالا تماس بگیرید!!
دوره های حضوری و غیر حضوری از تمام کشور
مشاوره رایگان دوره های مدیریت : 05138911180 و یا 09303702299